Chata u vleku - Poloha, Služby, Okolí

Chata u vleku

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařské středisko leží v údolí Krušných hor mezi Teplicemi, Ústím nad Labem a Děčínem. Z Prahy je to stále po D8 až ke sjezdu na Chlumec a odtud už pouhých 6 km až na Telnici. Z centra Prahy nepojedete déle než 1 hod. Máme příznivé ohlasy od lyžařů z Mělníka i Kladna, kdy byli překvapeni, jak blízko a přitom kvalitní lyžování a za bezkonkurenční ceny Telnice nabízí.Chata je umístěna přímo v centru lyžařského areálu, necelých 30m od dojezdu sedačkové lanovky a svahu pro večerní lyžování. Chata sousedí s centrálním bezplatným parkovištěm. Kolem je síť běžeckých okruhů, které se dají využít i k cyklistickým výletům. Jen 2 km jsou od nás hranice s Německem, kde je také plno cyklistických tras.
Vybavení a služby
V Chatě u vleku naleznete příjemné prostředí s ubytováním ve 3-4 lůžkových pokojích. Stylově zařízená restaurace s příjemným salónkem. Ten je pro ubytované rezervován v době oběda, takže si mohou v klidu a pohodě oběd vychutnat. Od odpoledne je potom salónek ubytovaným plně k dispozici bez omezení. Ochotný personál se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu. Naše kuchyně je typicky česká, přičemž v denní nabídce nechybí vždy jedno vegetariánské jídlo. Jsme schopni splnit i dietní požadavky včetně bezlepkové diety. Snídaně jsou formou bufetu, oběd i večeře je vždy výběr ze 3 jídel. U plné penze je pro Vás po lyžování připravena svačina. Celá chata je nekuřácká. V chatě má sídlo lyžařská škola a půjčovna lyž. vybavení. Dále je zde půjčovna kol a elektrokol.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Lyžařské středisko leží v údolí Krušných hor mezi Teplicemi, Ústím nad Labem a Děčínem. Z Prahy je to stále po D8 až ke sjezdu na Chlumec a odtud už pouhých 6 km až na Telnici. Z centra Prahy nepojedete déle než 1 hod. Máme příznivé ohlasy od lyžařů z Mělníka i Kladna, kdy byli překvapeni, jak blízko a přitom kvalitní lyžování a za bezkonkurenční ceny Telnice nabízí.Chata je umístěna přímo v centru lyžařského areálu, necelých 30m od dojezdu sedačkové lanovky a svahu pro večerní lyžování. Chata sousedí s centrálním bezplatným parkovištěm. Kolem je síť běžeckých okruhů, které se dají využít i k cyklistickým výletům. Jen 2 km jsou od nás hranice s Německem, kde je také plno cyklistických tras. V Chatě u vleku naleznete příjemné prostředí s ubytováním ve 3-4 lůžkových pokojích. Stylově zařízená restaurace s příjemným salónkem. Ten je pro ubytované rezervován v době oběda, takže si mohou v klidu a pohodě oběd vychutnat. Od odpoledne je potom salónek ubytovaným plně k dispozici bez omezení. Ochotný personál se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu. Naše kuchyně je typicky česká, přičemž v denní nabídce nechybí vždy jedno vegetariánské jídlo. Jsme schopni splnit i dietní požadavky včetně bezlepkové diety. Snídaně jsou formou bufetu, oběd i večeře je vždy výběr ze 3 jídel. U plné penze je pro Vás po lyžování připravena svačina. Celá chata je nekuřácká. V chatě má sídlo lyžařská škola a půjčovna lyž. vybavení. Dále je zde půjčovna kol a elektrokol. V provozu je jedna sedačková lanovka, 5 lyžařských vleků. Celková délka sjezdových tratí 4.250m. Všechny tratě jsou uměle zasněžovány a upravovány sněhovými rolbami. Středisko Telnice je součástí Krušnohorské magistrály s vlastním běžeckým areálem. Závodní tratě - určeno pro závodní a sportovní lyžování, jedná se o standardní závodní tratě 1.2.3.4. a 5km. Turistické trasy určené pro kondiční a rekreační lyžování. Pobyt si můžete zpestřit výletem na sněžnicích, nebo kurzem snowcaitingu. Od jara do podzimu je možno Chatu u vleku využívat jako rekreační objekt ke svatebním hostinám, seminářům, školám v přírodě, školících akcí, táborů apod. K aktivnímu odpočinku vybízí velké množství lesních cest i běžeckých okruhů k turistice i výletům na kolech. Na těch můžete využít i Krušnohorské mag., která je od chaty vzdálena necelé 2km nebo využít hustou síť Německých okruhů s přechodem 3km od chaty. Na kolech je jako lehce dosažitelný cíl i Děčínský sněžník s rozhlednou, nebo Tiské stěny. Kdo nezná Krušné hory, bude určitě překvapen, jak jsou krásně zdravě zelené a jaký mají rovinatý hřeben. A kdo by si chtěl zvětšit akční rádius, nebo si jen nevěří do hor, může si u nás zapůjčit špičková elektrokola se kterými se určitě nebude bát žádných kopců.
TOPlist