Poloha a dosažitelnost

Lyžařské středisko leží v údolí Krušných hor mezi Teplicemi, Ústím nad Labem a Děčínem. Z Prahy je to stále po D8 až do Lovosic, tam sjet a krásným Labským údolím jet do Ústí, kde hned na kraji se dáte zase na přivaděč k D8 a pojedete směr Drážďany. Sjedete z D8 na obec Chlumec a odtud už Vás navede značení až na Telnici. Z centra Prahy nepojedete déle než 1 hod, 20 min. Máme příznivé ohlasy od lyžařů z Mělníka i Kladna, kdy byli překvapeni, jak blízko a přitom kvalitní lyžování a za bezkonkurenční ceny Telnice nabízí.Chata je umístěna přímo v centru lyžařského areálu, necelých 30m od dojezdu sedačkové lanovky a svahu pro večerní lyžování. Chata sousedí s centrálním bezplatným parkovištěm.

  Vybavení a služby

V Chatě u vleku naleznete příjemné prostředí s ubytováním ve 3-4 lůžkových pokojích. Stylově zařízená restaurace s příjemným salónkem. Ten je pro ubytované rezervován v době oběda, takže si mohou v klidu a pohodě oběd vychutnat. Od odpoledne je potom salónek ubytovaným plně k dispozici bez omezení. Ochotný personál se o vás bude starat po celou dobu vašeho pobytu. Naše kuchyně je typicky česká, přičemž v denní nabídce nechybí vždy jedno vegetariánské jídlo. Jsme schopni splnit i dietní požadavky včetně bezlepkové diety. Snídaně jsou formou bufetu, oběd i večeře je vždy výběr ze 3 jídel. U plné penze je pro Vás po lyžování připravena svačina. Celá chata je nekuřácká. V chatě má sídlo lyžařská škola a půjčovna lyž. vybavení.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

  Rekreace a služby v okolí

V provozu je jedna sedačková lanovka, 5 lyžařských vleků. Celková délka sjezdových tratí 4.250m. Všechny tratě jsou uměle zasněžovány a upravovány sněhovými rolbami. Středisko Telnice je součástí Krušnohorské magistrály s vlastním běžeckým areálem. Závodní tratě - určeno pro závodní a sportovní lyžování, jedná se o standardní závodní tratě 1.2.3.4. a 5km. Turistické trasy určené pro kondiční a rekreační lyžování. Večerní lyžování je možné si vyzkoušet jak na dětském vleku, tak na závodní sjezdovce. Pobyt si můžete zpestřit výletem na sněžnicích, nebo kurzem snowcaitingu. Od jara do podzimu je možno Chatu u vleku využívat jako rekreační objekt ke svatebním hostinám, seminářům, školám v přírodě, školících akcí, táborů apod. K aktivnímu odpočinku vybízí velké množství lesních cest i běžeckých okruhů k turistice i výletům na kolech. Na těch můžete využít i Krušnohorské mag., která je od chaty vzdálena necelé 2km nebo využít hustou síť Německých okruhů s přechodem 3km od chaty.

Zpět


TOPlist
  Chata u vleku Telnice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata u vleku
Ceník ubytování a stravování