Chata U Polášků

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Umístění chaty: Dolní Bečva, část obce Horní Rozpité, GPS: 49°27'40.863"N, 18°13'46.616"E Obec Dolní Bečva a chata v Horním Rozpitém (560m nad mořem) se nachází na Valašsku v Moravskoslezských Beskydech, asi 7km (10 min) východně od Valašského muzea v přírodě (skanzenu) v Rožnově pod Radhoštěm, tj. cca 17km (20 min) jižně od AQUAPARKU ve Frenštátě pod Radhoštěm nebo 16km (20 min) jižně od SKI areálu - lyžařských sjezdovek na PUSTEVNÁCH nebo 16km (20 min) západně od SKI areálu Ralíška na Horní Bečvě. Hora Radhošť (1129m nad mořem) se nachází cca 4km severozápadně od chaty (90 min klidné chůze trochu do kopce). Funkční celoročně. Možno dojet autem až k objektu v zimě v létě.
Vybavení a služby
Nově postavená patrová chata, nacházející se 2,5 km od centra obce Dolní Bečva, leží na klidném a slunečném místě nad zurčícím potůčkem a nabízí překrásný pohled do údolí Horního Rozpitého a na okolní svahy hor. Půdorys 8x4m disponuje vybavenou kuchyní (lednice, mikrovlnná trouba, kávovar) s jídelní částí, 2 ložnicemi, koupelna s 1 sprchou a 2 toaletami (technické zázemí TUV – elektrický bojler 80 l, automatická pračka, domácí vodárna), obytnou částí s TV, radiem s CD a DVD přehrávačem, saunou na dřevo, terasou a připojenou také kůlnou na lyže a kola. Vnitřní krb. Rovinatá cca 2000 m2 rozsáhlá zahrada pro rekreaci, venkovní roubené lavice, stůl, venkovní krb a ohniště/gril, houpačka, pískoviště. Není TV signál. GSM signál omezený (je třeba lovit vlny).

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Obchod potraviny cca 1km. Restaurace cca 1km. Nákupy obchodní centra Rožnov p.R. (Billa, Lidl, Albert, elektro atd.) cca 7km. • Koupání: (7km) koupaliště Rožnov p.R., 17 km AQUAPARK Frenštát p.R., 7km krytý bazén Rožnov p.R., 16km přehrada Horní Bečva. • Lyžování: nejbližší lyžařský areál Pustevny (lyžařská škola) 16km autem / 3km severovýchodně na běžkách nebo pěšky. Celkem je tak k dispozici cca 10 lanovek a vleků v okolí a přes 20 km běžeckých tratí, v blízkém okolí hory Radhošť. • Další možnosti v okolí: běžkování, sáňkování, pěší a cyklo turistika. • Výlety: turistické trasy vedou přímo od chaty, v okolí je přes 10 horských chat, kde je možné si oddechnout a dát si občerstvení, přes 20km značených tras.
TOPlist