Chata u lesa

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v obci Výprachtice, 1km od lyžařského areálu Čenkovice. Najdete zde 6 sjezdových tratí, 72km běžeckých tratí. 200m od chalupy je sjezdovka se snowparkem a večerním lyžováním. V létě zde můžete využít tenisové kurty, značené cyklostezky a nebo se věnovat turistice.
Vybavení a služby
Chalupa je s dvěma apartmány, kde každý má vlastní vchod. V přízemí naleznete kuchyňský kout s obytnou místností a koupelna se sprchovým koutem a WC. V patře jsou dvě ložnice s 5 lůžky - 1x 2 lůžka, 1x 3 lůžka a WC s umyvadlem. Do vybavení patří kuchyňský kout s varnou deskou a elektrickou troubou, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice a nádobí pro 6 osob. Obytná místnost je vybavena rozkládací sedačkou (možnost 2 přistýlek), barevným televizorem, SAT a krbovými kamny. Vytápění je řešeno přímotopy a podlahovým topením a dále je zde možnost topení v krbových kamnech. Dále 2km od chalupy se nachází obchod a restaurace.
Rekreace a služby v okolí
Suchý vrch: ve výšce 995 m.n.m. najdete kromě pohádkového výhledu také rozhlednu (v minulosti sloužila jako vodárenská věž) a nyní uzavřenou Kramářovu chatu, postavenou roku 1928 Klubem českých turistů. Vede tudy Jiráskova horská trasa - nejznámější turistická cesta v Orlických horách. Tvrz Bouda: největší muzeum čs. opevnění přímo v dělostřelecké tvrzi je přístupné od května do října a nabízí dva typy prohlídkových okruhů. Pět objektů, propojených podzemními chodbami, bylo postaveno v nejvyšším stupni odolnosti. Přesto během 50.let tvrz téměř podlehla devastaci. Obrat nastal po roce 1989 také zásluhou mnoha dobrovolníků, kteří se dosud aktivně podílejí jak na chodu muzea, tak i na přípravě řady akcí pro veřejnost. Buková hora (958m.n.m.) je dominantou celého lyžařského areálu. Na jejích svazích jsou dvě nejdelší sjezdovky. Své jméno si jistě získala rozsáhlým porostem bučin, které jsou patrné zejména na jihovýchodním svahu. Přes vrchol vede zelená běžecká trať. Za dobrého počasí můžete spatřit masiv Orlických hor, Králický Sněžník, Polabí, Českomoravskou vrchovinu a hřebeny Krkonoš. Buková hora tak může být příjemným cílem odpolední procházky.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 21 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz