Chata Sokolka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata Sokolka se nachází v klidném prostředí chatové osady Koutecké údolí na úpatí hory Šindelná v nadmořské výšce 620m n.m. Přístup k chatě je ze státní silnice Šumperk - Jeseník na začátku stoupání na Červenohorské sedlo. Autobusová zastávka (Kouty nad Desnou - most) je vzdálena od chaty 400m, železniční zastávka (Kouty nad Desnou - nádraží) je ve vzdálenosti 2000m. Parkování vozidel je na parkovišti přímo u chaty.
Vybavení a služby
Kapacita chaty je 52 lůžek. Pokoje: 9x 2-lůžkový se sociální zařízením a TV, ostatní pokoje sociální zařízení společné: 1x 2-lůžkový, 2x 4-lůžkový, 8x 3-lůžkový. Objekt je nově zrekonstruován a je vhodný jak pro školy v přírodě, školní výlety, lyžařské výcviky, sportovní soustředění a školení, tak pro rodinnou rekreaci. Je možné zvolit stravování formou snídaně, po dohodě i formou polopenze, plné penze nebo vlastní vaření v pronajaté kuchyňce. V objektu je společenská místnost s TV a RMG, WIFI, sušárna, lyžárna a restaurace s jídelnou. U chaty je venkovní bazén, víceúčelové sportovní hřiště, dětské hřiště, trampolína, venkovní terasa, posezení se zahradním krbem a malý rybník.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Ve vzdálenosti 200m od chaty se nachází lyžařský areál Šindelná a ve stejné vzdálenosti se nacházejí upravované běžecké tratě Kouty - Červenohorské sedlo a Kouty - Švýcárna - Praděd. Kolem chaty prochází značené cyklotrasy Hrubého Jeseníku s celkovou délkou 190km. Výborné podmínky pro letní i zimní turistiku. Krytý termální bazén ve vzdálenosti 13km (Therme park Velké Losiny), možnost rybaření na pstruhových a mimopstruhových vodách, výlety do Polska (Nyská jezera).
TOPlist