Chata Sokolenka - Poloha, Služby, Okolí

Chata Sokolenka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ubytovací zařízení s celoročním provozem se nachází v obci Ostružná, na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Z vrcholů nad obcí je krásný výhled na masiv Hrubého Jeseníku, Kralický Sněžník, Orlické hory a Polsko. Obec Ostružná má dobrou dostupnost po silnici (trasa Hanušovice - Jeseník) a železnici (trať Šumperk - Hanušovice - Jeseník). Příjezd k chatě cca 200m z hlavní silnice, při příjezdu ve směru od Hanušovic odbočit vlevo 50m za železničním přejezdem. Vlastní parkoviště u chaty. Z vlakového nádraží je to k chatě 250m. Dostupnost autem - z Prahy 3,5 hodiny, z Brna a Ostravy 2 hodiny, z Olomouce 1 hodina. Dostupnost vlakem - přímé spojení z Brna cca 3,5 hodiny.
Vybavení a služby
Chata má kapacitu 34 míst v sedmi pokojích a je v místě spravována správcem. Ubytování je vhodné pro rodinnou rekreaci i výcvikové kursy. K dispozici je koupelna, společné sociální zařízení, kuchyně a společenská místnost s televizí (SAT). Kuchyně je vybavena mikrovlnnou troubou, elektrickými sporáky, rychlovarnými konvicemi, lednicemi s mrazákem. Možnost vlastního stravování nebo v blízkých restauracích. Pro uložení lyží nebo kol slouží lyžárna.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V blízkosti chaty (cca 250m) se nachází areal Ski Park Ostružná s pěti sjezdovkami, vhodnými pro začátečníky i pokročilé. Dalším střediskem je 2 km vzdálená Ramzová a novou čtyřsedačkovou lanovkou. Lyžaři a snowboardisté mohou sjíždět ve Ski areálu Bonera na Ramzové přes 8km pravidelně upravovaných sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začínající, tak pokročilé lyžaře. Areál provozuje večerní lyžování. Oblíbené středisko je 2km vzdálený Petříkov, nabízející 4 kvalitní sjezdovky. V okolí je hustá síť značených turistických cest, v zimě vhodných pro turistiku na běžkách, v ostatním období pro cykloturistiku a horskou turistiku. 8km vzdálená Lipová a 15km vzdálený Jeseník, místa se známými lázněmi, poskytují možnost relaxace. Po celodenním provozování zimních sportů si lze odpočinout na bowlingu ve Skilandu na Ostružné nebo v Relax centru Kolštejn v Branné.
TOPlist