Poloha a dosažitelnost

Chaty Peklo jsou dostupné pouze vlastní dopravou, nejbližší autobusová a vlaková stanice je 2,5km vzdálená. Z Jablonce nad Nisou směr Tanvald v Lučanech odbočit směr Josefův Důl. V Josefově Dole se řiďte ukazately na chatu Peklo, hotel Peklo, hotel Nebe. U hotelu Peklo pokračujte dalších 400m do kopce. V zimních měsících je nutné vybavení sněhovými řetězy, nebo 4WD. Poloha chaty GPS: 50°47'41.921"N, 15°13'25.51"E

  Vybavení a služby

V současné době nabízejí chaty Peklo ubytování v moderně vybavených pokojích a apartmánech. Pokoje jsou prostorné a nabízejí dostatečný komfort pro trávení jak rodinné dovolené, tak i sportovních soustředění. Majitelé jsou bývalí sportovci a snaží se nabídnout to, co sami vyhledávají při pobytu na horách. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, k dispozici je WiFi. Pro ty, kteří nemají kompletně vybavenou kuchyň je k dispozici společná kuchyňka. Hosté mohou využít saunu, ohniště, barbeque. Cyklisty potěší možnost mytí kol, lyžaře běžce pak lyžárna s kopyty na mazání lyží. Chaty jsou vytápěny biomasou. V zimním období je upravována nástupní trasa k Jizerské magistrále Jizerskou o.p.s nebo vlastní rolbou. Po domluvě je možnost úpravy stop pro tréninkové účely. Je možné zajistit polopenzi v nedaleké restauraci Hájenka.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Jizerské hory jsou ideálním místem provozování turistiky, cykloturistiky, nordic walking, či jen pobytu v čistém horském prostředí. Lesy jsou v létě plné borůvek, na podzim se najdou hříbky i brusinky. Chata se nachází v druhém pásmu CHKO Jizerské hory. Okolí je čistá horská krajina. Koupání: Řeka Kamenice 3km, Plavecký bazén Jablonec 13km, Přehrada Mšeno 13km, Akvapark Babylon Liberec 17km. Jiná místa v Jizerských horách: Osada Jizerka 15km, Smědava 10km, Kristiánov 12km, Přehradní nádrž Josefův Důl 4km, Bedřichov 10km. V zimě běžci se ocitnou v ráji stop a okruhů spravovaných Jizerskou OPS. Po tří kilometrovém stoupání se ocitnou na Jizerské magistrále v blízkosti několika křižovatek se škálou možností plánovat okruhy dle chuti a kondice. Sjezdaři najdou řadu vleků v nejbližším okolí Josefova Dolu. Vlek Luciper 400m od chaty, areály na Tanvaldském Špičáku 5km, areál malý Semerink 6km, areál Bedřichov 10km, areál Ještěd 20km, areál Harachov 22km.

Zpět


TOPlist
  Chata Peklo Josefův Důl
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chata Peklo
Ceník ubytování a stravování