TOPlist

Chata Na Vyhlídce

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata se nalézá v nejvrchnější části Stříbrnic. Nejbližší stavení cca 65 m. Dále již jen nástup na Kralický Sněžník. Je situována ve stráni uprostřed velkého soukromého pozemku náležícího k chatě (cca 2 ha). K chatě vede pouze chodník pro pěší nebo ve stráni zpevněná příjezdová cesta sloužící našim návštěvníkům tak, aby mohli parkovat u chaty. V zimě je nutno, kvůli sněhu, parkovat cca 50 m od chaty. (na začátku příjezdové cesty k chatě, kde budou vždy upraveny 2 místa k zaparkování osobních aut)
Vybavení a služby
Chata byla rekonstruována a vybavena vším potřebným pro pobyt a vaření. V přízemí chaty se nalézá předsíň, sociální zařízení s umyvadlem, sprchovým koutem a WC. Dále je zde obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem. Pokoj je vybaven rozkládací sedací soupravou se stolkem a krbem s teplovzdušným rozvodem. Chatu je možné také vytápět elektricky. Jsou zde akumulační kamna a v sociální místnosti přímotop. Do chaty je zavedena dvojsazba. Tzn. akumulační kamna a el. bojler se nahřívají na noční = levnější proud. V kuchyni je vše potřebné ke stolování a vaření. Nalézá se zde stůl se židlemi, el.sporák, lednička, varná konvice, televize, satelitní přijem (DIGI) a DVD přehravač. K dispozici je ještě jedna větší lednička s mrazákem. Na chatě je k dispozici zdarma připojení k internetu. (Wi-FI) Z předsíně se dostaneme do prostoru který slouží k odložení větších věcí (kola, lyže ...) V podkroví je malá předsíňka a dva oddělené pokoje, každý pro dvě osoby. (1. pokoj : 1 x manželské dvojlůžko, skříně, stolek a 2 křesla 2. pokoj : dvě samostatné válendy, skříně, stůl a 2 židle) Na podestě mezi pokoji se nachází 1 dětská postýlka (bez příslušenství), která se dle potřeby přetáhne do jednoho z pokojů. Lůžkoviny v ceně. Venku dvě terasy s posezením. Panoramatický výhled. Dále houpací lavice, houpací síť, dětská houpačka, pískoviště. Kruhový 3,6 m solarně vyhřívaný bazén, dřevěná terasa s lehátky, lavičkou na sezení a velkým slunečníkem. Bazén je k dispozici od začátku května a provozován dle počasí a zájmu až do podzimu. Pod přilehlými stromy je dále ohniště, posezení a venkovní gril s udírnou. Vše obklopeno soukromým pozemkem tak, aby bylo zajištěno maximální soukromí.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Zimní sezóna (dvě lyžařské střediska): 1/ Středisko "Kraličák" : lyžařské propojení Stříbrnic a Hynčic pod Sušinou vytváří jeden velký areál s 10 sjezdovkami všech kategorii o celkové délce 7,6 km. (1 lanovka + 8 lyžařských vleků) Společný skipas s pohodlným bezdotykovým odbavením (stačí ho mít v kapse) Snowpark v délce 400 m s vlastním vlekem. Lyžařská a snowboardová škola. Půjčovna a servis lyží a snowboardů. Děti do 6 let mají jízdné na všech lanovkách zdarma jakož i vstup do dětského parku ve Stříbrnicích i v Hynčicích. Občerstvení přímo na sjezdovkách 2/ Středisko "Návrší" : zde dvojkotva, mírnější sjezdovka cca 800 m, večerní lyžování, provoz dětského vleku. Běžkařské trasy. V okolí 10 km cca dalších 15 vleků, sedačková lanovka na chatě Paprsek a v Branné, čtyřsedačková lanovka v Kunčicích. (3 km ze Stříbrnic) Ve Stříbrnicích jsou dvě menší hospůdky kde se lze dobře najíst, napít. Obchody ve Starém Městě. (5 km) Letní sezóna : krásné turistické trasy v ještě zapomenuté krajině našeho třetího nejvyššího pohoří - rezervace Kralického Sněžníku s nejvyšším vrcholem 1.424 m n.m. (dosažitelný z chaty za 3:45 hod. (7,6 km)) V okolí další kopce s výškou nad 1300 m n.m., kde za celý den nemusíte nikoho potkat. Velmi vhodné rovněž pro cykloturistiku, vyjížďky na koních a pod. V létě ve Starém Městě - možnost návštěvy tenisových kurtů,(vše k zapůjčení) bowling, projížďky na koních - jízdárna Černý kůň ... Dále vojenské bunkry - těžké opevnění v úseku Staré Město + vojenské muzeum ve Sterém Městě. Zájemcům bude zapůjčena příslušná brožura. Ve větší vzdálenosti elektrárna Dlouhé stráně (zařazeno mezi 7 divů v ČR), šestisedačková lanovka Vás vyveze až k horní nádrži, odkud je možno sjet zapůjčenou koloběžkou až k spodní stanici v Koutech nad Desnou. Jedná se o nejdelší sjezd na koloběžkách v ČR - 17 km z nadmořské výšky 1.350 m. Exkurze do podzemí elektrárny. Dále lanovka z Ramzové na Šerák (i v létě) - zde procházka po Jesenické magistrále (nejvyšší kopce v Jeseníkách), jeskyně Na pomezí, návštěva Polska, (Medvědí jeskyně, Muzeum země ...) Dolní Morava - rozhledna "Stezka v oblacích" ve výšce 1.116 m n.m. s výškou rozhledny 55 m. Dolů mohou sjet odvážlivci v ocelovém tobogánu s okýnky o délce sjezdovky 101 m. Na vrchol rozhledny lze vyjet i s kočárky, příp. vozíčkáři. Kultura - Velké Losiny zámek (čarodějnické procesy), muzeum výroby ručního papíru. Na chatě jsou k dispozici mapy i s propagačními materiály.
Poskytujeme ubytování i v druhém objektu Chata Na Kovárně
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz