Chata Lužanka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační dům se nachází v podhůří Jizerských hor v obci Raspenava. 1km do poutního města Hejnice, 1km od Lazní Libverda. Možnost dopravy vlakem z Liberce do stanice Raspenava, zde přestup na Hejnice. Výstup ve stanici Lužec pod Smrkem. Objekt se nachází 800m od vlakové zastávky. Další možnost dopravy je autobusem z Liberce do Raspenavy. Výstup ve stanici Raspenava - Interiér. Vzdálenost k Lužance 850m. Po domluvě zajistíme při příjezdu vlakem či autobusem přepravu osob i zavazadel (zdarma).
Vybavení a služby
Obývací pokoj, TV + satelit, sedací souprava, krbová kamna s výměníkem a rozvodem do radiátorů, pokoj se dvěmi lůžky, plně vybavená kuchyň - el.sporák, mikrovlnná trouba, varná konev, topinkovač, lednice, stůl pro osm osob. Z kuchyně vstup na venkovní zastřešenou terasu, kde se nachází zahradní gril s příjemným posezením. V přízemí jsou dvě koupelny, v každé je umývadlo, sprchový kout, WC. El. bojler pro ohřev vody. Infrasauna pro 3 osoby. Chodba - el.šipky, stolní fotbálek, veranda. V podkroví nad schodištěm je umístěna manželská postel. Ložnice - manželská postel a dvě lůžka.Z patra domu vstup na terasu (20m2)s překrásným výhledem na Jizerské hory. Na zahradě je pískoviště, houpačka, trampolína o průměru 3m. K dispozici je prostor pro uložení kol a lyží.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný
Rekreace a služby v okolí
Lázně Libverda (1km) - možnost zakoupení procedůr, masáže, elektroléčba, rehabilitace aj. Nejbližší obchod a restaurace 0,8km. Cykloturistika (značené trasy), SINGLTREK (je první síť singltrekových stezek v České rep. navržena pro max. prožitek z jízdy na kole - nástup 2km od chaty), tenisové kurty 1,5km, jízda na koni 2km. Turistické cíle: krásy Jizerských hor, rašeliniště Jizery a Jizerky, Černá jezírka, vodní nádrž Souš, rozhledna Smrk 1124m a spousty dalších. Velké množství upravovaných běžeckých tratí - autobusová doprava na Smědavu pro převoz kol a lyží - ráno tam, večer zpět. Lyžařské středisko Bedřichov, Ještěd (25km, 800m.n.m.). Lyžařské středisko v Polsku (14km) - Swieradow Zdrój - sjezdovka 2,5km - kabinová lanovka letní a zimní provoz. Nejbližší vlek pro nenáročné 2km. Město Liberec 20km - aquapark - zábavné centrum, botanická a zoologická zahrada, lanovka na Ještěd, divadla, muzea, multikina... Městečko Hejnice 1km - poutní místo, chrám Panny Marie, letní kino, posilovna, mnoho restaurací, diskotéka... Hrad a zámek Frýdlant v Č. 8km, Grabštejn, zámek Lemberk. Koupaliště v Raspenavě (moc hezké, nově zrekonstruované), koupaliště Hejnice 2km, přírodní rybník v Pekle 0,6km. Výlety: Polsko - Zlotnické a Lešeňské jezero - 22km, hrad Zcocha. Německo - jezero Berzdorfer - 31km. Golf - Ypsilon 10km.
TOPlist