Chata Javorná

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Javorná se nachází 13km od střediska cestovního ruchu Železné Rudy a 15km od hranic se Spolkovou republikou Německo v chráněném území Šumavy. Chata se nachází v chatové osadě v obci Javorná. Spodní část zahrady sousedí přímo s lesem.
Vybavení a služby
Na zahradě je k dispozici venkovní bazén, gril, pískoviště a houpačka. V suterénu se nachází garáž,WC + sprcha a společenská místnost, kde je dovoleno kouření. Zbytek objektu je nekuřácký. Přízemí tvoří plně vybavená kuchyň, koupelna + WC a společenská místnost s krbem, TV/SAT a DVD přehrávačem. První patro je tvořeno třemi samostatnými ložnicemi. Každá obsahuje manželskou postel + jedno samostatné lůžko. K dalšímu vybavení patří dětská postýlka, dětská jídelní židlička a pračka. V prvním patře je umístěno také WC. Celý objekt je vytápěn elektrickým topením. Chata se pronajímá vždy na týdenní pobyty tj. od soboty do soboty( 7 nocí). Pouze mimo sezónu nebo na poslední chvíli, je možno pronajmout i na víkend nebo po dohodě jinak. Pozemek je otevřený, je zde dostatek místa pro parkování přímo u objektu asi pro 4 auta.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V zimním období je hlavním lákadlem Ski areál Javorná, který je přímo v obci, vzdálen asi 500m od objektu. V blízkém okolí, se nachází další velké ski areály např. Špičák (14km), Grose Arber (24km). V zimním období je v okolí mnoho upravených běžeckých tras. V letním období je možné využít veškeré venkovní vybavení chaty (bazén, gril, zahradu), ale také vybavení v obci tj. hřiště s venkovním bazénem a tennisový kurt. V ostatních obdobích lze hojně využívat cyklistické a turistické trasy, kterých je v okolí nespočet. V okolí je také mnoho kulturních památek jako zříceniny hradů Velhartice, Rabí, Kašperk a mnoho přírodních památek jako slatě, jezera, rozhledny, apod.
TOPlist