Chata Antýgl - Poloha, Služby, Okolí

Chata Antýgl

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata leží v klidném prostředí chráněné krajinné oblasti Šumava. Parkoviště je přímo u objektu. Chata má vlastní pozemek s posezením a ohništěm. Je rozdělena na dvě samostatné ubytovací jednotky (vlastní vchod, terasa atd.) Druhá část chaty patří též rodině, o prázdninách bývá spíše také obsazena. V létě je možno přímo od chaty vyrazit na cyklostezky či na turistiku. Přímo od chaty (Tříjezerní slať, Rechle, Antýgl, Turnerova chata, řeka Vydra 50m, Hauswaldská kaple, výběh s VLKY ... na kole Poledník, prameny Vltavy, Prášilské jezero,Kvilda, Bučina, jezero Laka, Černé jezero, Čertovo jezero, rozhledna Špičák a Pancíř ... muzeum Kašperské hory, hrad Kašperk. V zimě běžkařské stopy upravované rolbou bez nutnosti auta dle sněhu od chaty, taktéž bobování na kopečku vedle chaty. Doporučujeme využít nabídku pozorování lesní zvěře s odborným výkladem - vhodné i pro děti cca od 5ti let. Více na http://www.qap.cz/zabava/object/na-sumave-jsou-idealni-podminky-pro-pozorovani-dvaadvacateraka-45165/article.htm
Vybavení a služby
V předsíni je lednice a sklep. Kuchyň je kompletně vybavena, veškerné nádobí, které je zapotřebí, plynový vařič, trouba, mikrovlnná trouba, varná konvice, překapávač na kávu atd. V obývacím pokoji je posezení a jídelní stůl, otevřený stylový krb a BTV se satelitem. V koupelně je sprchový kout, WC. V patře jsou dvě oddělené ložnice: 2 lůžka (manželská postel) s balkonem, 4 lůžka (manželská postel + dvě jednolůžka). CHATA JE PRO MAX. 6 OSOB!!!! Venku je posezení na terase či posezení u grilu či je možno využít ohniště u lesa.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Chata je situována u cyklotras a běžkařských stop. V blízkosti protéká řeka Vydra, která uchvátí obřími kameny, které lákají všechny ke skákání po kamenech či opalování uprostřed řeky. Nad chatou protéká Vchynickotetovský kanál podél něho se jede krásně, již bez aut, na kolech či pěšky divokou přírodou. Restaurace je vzdálena 500m, nejbližší obchod a lékařská služba 5km, ČSAD 500m, vlak 30km (Sušice, Vimperk). Lze využít cesty k chatě na projížďky na kolečkových bruslích. Můžete také od chaty vejít přímo do lesa, kde v létě najdete převážně Hřiby pravé a Lišky či borůvky a maliny.
TOPlist