Chalupa U potoka - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa U potoka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v obci Dolní Boříkovice č.p.120 tj. na úpatí Orlických hor a Jeseníků, 1km od státních hranic s Polskem. Kolem celého objektu je oplocena zahrada o rozloze 400m2, proto je vhodná i pro nenáročné rekreanty s dětmi. Podél zahrady protéká potůček. Okolí nabízí plno krásných výletů značených turistickými značkami. Možnosti koupání a mnoho km cyklostezek. Při vycházkách do blízkého lesa cca 500m budete překvapeni množstvím hub a lesních plodů. Nekuřácký objekt.
Vybavení a služby
Kuchyň s veškerým vybavením pro vaření, el.sporák se sklokeramickou varnou deskou a troubou, lednice s mražákem, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, toustovač, topinkovač, el.průtokový ohřívač vody. V kuchyni je stůl se 2 židlemi. Společenská místnost (tj. i jídelna) je vybavena dlouhým stolem s 6ti vyřezávanými židlemi, dřevěnou rohovou lavicí dostačující pro všechny rekreanty. Dále 4 křesla, 2 stolky, televizí + SAT, radiem, dekorativním krbem. 2 ložnice po 2 lůžkách (druhá ložnice průchozí), třetí ložnice se 4 lůžky-2 palandy. Nabízíme dětskou přistýlku. Koupelna se 2 umyvadly, vanou se sprchou a sprchovým koutem,pračkou, sušákem na prádlo. Ohřev vody je el.bojlerem (80 l). WC s umyvadlem. Spíž s regály a druhou lednicí. Možnost saunování. Vytápění el. přímotopy. Stodola – její prostor umožňuje odkládání kol a věcí, sušení prádla. Na terase je k dispozici zahradní nábytek a slunečník. Možnost grilování nabízí posezení u ohniště. Na zahradě je také k dispozici houpačka pro děti.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Výlety, atrakce, zábava: Boříkovice jsou ideálním místem jak pro pasivní, tak pro aktivní dovolenou. Od jara do podzimu si na své přijdou milovníci nejen pěší turistiky, ale i cyklisté. 300 m Italská Picérie. Doporučujeme navštívit historické město Králíky (4km). Na náměstí v budově muzea je informační centrum - více na www.kralicko.cz. Zde se nachází možnost nejbližšího restauračního stravování. Dolní Morava (12km) je nejvíce turisty vyhledávaným střediskem v tomto okolí. www.dolnimorava.cz. • Každý si zde přijde na své: atraktivní je Stezka v oblacích, na kt. je možno se nechat vyvézt lanovkou. Mamutíkův vodní dětský park, adrenalinový park, lanový park, bobová dráha, koloběžky, trampolíny aj. • Okolí chalupy nabízí výlety: Hora Matky Boží. Pevnost Bouda - hist.opevnění z II.sv.války (3km). Navštěvované muzeum čsl. opevnění „U Cihelny“. Zemská brána. Koupaliště v Králíkách, přehrada Pastviny, Žamberk – koupaliště s tobogánem. V blízkém Polsku proslulé Medvědí jeskyně, vlastní výlov pstruhů a grilování v Kamenčiku. Historické město Klodsko.
TOPlist