Chalupa Ludmila

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa Ludmila se nachází v krásné přírodě v CHKO Jeseníky v Loučné nad Desnou, místní části Rejhotice , ve vyhledávaném lyžařském středisku , těsně pod Červenohorským sedlem (cca 10 km). Vlakové spojení: cca 100m od objektu. Autobusové spojení: cca 50m. Po dohodě lze zajistit nástup do autobusu přímo u chalupy v ranních hodinách a odpoledne zpět z Červenohorského sedla.
Vybavení a služby
Chalupa je po celkové rekonstrukci, kolaudace r. 2009 pro ubytování až 24 osob. Obsahuje 2 apartmány, každý se samostatným vchodem , veškeré interiéry jsou v přírodním dřevě. První apartmán – přízemní až pro 14 osob s podkorovním pokojem, obsahuje vybavenou kuchyň (lednička, varná konvice, kávovar, plyn.sporák s el.troubou, mikrovlnka), koupelna s rohovou vanou, 2x WC, jeden pokoj pro 4osoby (letiště, patrová postel, sed.souprava),druhý až pro 8 osob v již zmíněném podkrovním pokoji. Ve třetím velkém obývacím pokoji je sedací souprava, televize a 2. lůžka na spaní. Druhý apartmán – podkrovní se střešními okny až pro 10 osob obsahuje tři pokoje: 2 malé ložnice, každou pro 2 osoby, třetí pokoj pro 5 osob, vybavenou kuchyň (lednička, kávovar, mikrovlnka, rychlovarná konvice, el. sporák s el. troubou). Dále obývací pokoj s rozložitelnou sed. soupravou, televizí a jídelním koutem. Koupelna se sprchovým koutem, 2x WC. Oba apratmány je možno v případě většího množství osob propojit uvnitř objektu. V zahradě je možno využít zastřešeného altánu s posezením a krbem, dětským koutkem a houpačkami. Topení je v celém objektu plynové. Parkování v oplocené zahradě. Pohodlný dojezd i v zimním období.
Rekreace a služby v okolí
Přímo ve vesnici je několik lyřařských vleků, vzdálených od chalupy cca 300m. Nejnovější v osadě Přemyslov s osvětlenou sedačkovou lanovkou cca 3km. Další největší na Moravě se bude otvírat 18.12.2010 v sousední osadě Kouty nad Desnou cca 2km. Je možnost využít běžkařské tratě, půjčovny lyží a jízdních kol. Také v letním období je toto místo hodně navštěvováno turisty. Je možno navštívit přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně s možností prohlídky vnitřních prostor. V okolí se nachází velké množství kulturních památek , např. renesanční zámek Velké Losiny, ruční papírna nejstarší v Evropě a lázně s termálními prameny a bazény ve Velkých Losinách. Také je možnost navštívit zámky Úsov a Bouzov , jeskyně na Pomezí a Špičáku, Karlovu Studánku, Veterán muzeum Rapotín, využít četné turistické a cyklistické trasy v krásné přírodě, horskou dráhu a minikáry. V blízkosti chalupy cca 500m bowling, squash, tenis, posilovna, sauna, masáže, rybolov. Možnost stravování v několika blízkých restauracích cca 300m.
TOPlist