Chalupa Granát

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ubytování v soukromí v Jizerských horách, obci Kořenov – Horní Polubný č.p. 62. Chalupa pochází z první třetiny osmnáctého století a sloužila desítky let jako rekreační zařízení jediného originálního výrobce šperků z českého granátu. V okolí byla a stále je pod označením Granát známa a proto byl původní název chalupy přirozeně zachován.
Vybavení a služby
Krásně a velkoryse zrekonstruované horské stavení v nadmořské výšce 820 m.n.m. nabízí stylové ubytování ve třech mezonetových apartmánech, o velikostech 90, 80 a 80 m2, a jednom samostatném pokoji. Každý apartmán je vybaven kuchyní s lednicí, mikrovlnnou troubou, čtyřplotýnkovou elektrickou varnou deskou a rychlovarnou konvicí. Dále pak oddělenými ložnicemi, sprchovým koutem a WC. K dispozici je roubená společenská místnost s průhledovým krbem, posezením pro 28 osob, kulečníkem, plně vybavenou kuchyní pro společné akce ubytovaných, dále šestimístná infrasauna s veškerým příslušenstvím a terasa pro grilování a opalování o ploše 100m2 s výhledem na západní Krkonoše, Čertovu Horu, Lysou Horu a oblast Kořenova a Harrachova. V přízemí se nachází 2 další samostatná WC pro muže a ženy, sprcha, úschovna kol, lyží a dalšího sportovního náčiní s přímým východem z objektu. TV je umístěna v horní hale, samozřejmostí je volně přístupná Wi-Fi. Vytápění je realizované pomocí plynového kotle, samotné topení v přízemí je teplovodní podlahové, v dalších patrech pak radiátorové.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Automobil (parkování u objektu), autobus MHD (zastávka 50m), nádraží ČSD (1km), obchod s potravinami (30m), pošta (20m), restaurace (200m-2km). Běžecké trasy, cyklotrasy, sjezdovky, horolezecké a pěší výstupy, single trek u Nového města pod Smrkem, sjezdovky v okolí: Čertova hora Harrachov (7km), Černá Říčka v Desné (2km), ski areál U Čápa Příchovice (3km), ski areál Paseky nad Jizerou (5km), ski areál Šachty Vysoké nad Jizerou (6km), ski areál Rokytnice nad Jizerou (15km), ski areál tanvaldský Špičák (5km), ski areál Rejdice (4km). Kostel sv.Jana Křtitele postavený v letech 1789 – 1793 v Horním Polubném, kostel sv.Víta v Příchovicích z let 1859-1862, evangelický kostel (Tesařovská kaple) z roku 1909, linie lehkého opevnění z let 1936–1938 s minimuzeem vjednom z objektů, unikátní ozubnicová dráha z let 1900–1907 z Tanvaldu do Kořenova překonávající převýšení 500m, nádraží Kořenov s muzeem ozubnicové dráhy, železniční viadukt překonávající řeku Jizeru ve výšce 25m.
TOPlist