Poloha a dosažitelnost

Horská obec Branná se nachází 15km od Hanušovic směrem na Jeseník. Chalupa č.p.182 je v horní části obce. Dostanete se k ní přes náměstí, poté k obchodu, za obchodem po 50m je odbočka vlevo do kopce, kde po levé straně se nachází chalupa. Je v klidné části obce bez automobilového provozu, který je veden obchvatem. Parkovat je možné za branou v uzamčeném prostoru asi 3 staní nebo před chalupou také asi 3 stání.

  Vybavení a služby

Chalupa je patrová s 10-ti lůžky (4+3+3), vytápěná krbem nebo elektrokotlem. V přízemí se nachází ložnice s televizí, manželskou postelí s přistýlkou, kuchyně s kompletním vybavením včetně varné konvice, mikrovlnky, sporáku a lednice s mražákem. Vedle kuchyně je obývací pokoj s rozkládací sedačkou, kde je možné také složit hlavu. Chalupa je vybavena sklepem, spíží, odděleným 2x WC (1x v přízemí, 1x v patře), koupelnou se sprchovým koutem s vyhřívanou podlahou a automatickou pračkou, 2x TV, rádio, DVD přehrávačem, WiFi. V patře je 1 pokoj 3-lůžkový otevřený (průchozí) s dvěma rozkladacíma sedačkama a 1 pokoj 4-lůžkový s terasou, ze které je nádherný výhled na sjezdovku. Před domem je oplocená zahrada s dřevěným altánem který je také kompletně vybaven (rádio, varná konvice, lednice atd.. K dispozici je zahradní nábytek, houpačka, zahradní sprcha, venkovní gril i otevřené ohniště.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Branná je výchozím místem mnoha turist.značených tras do pohoří Hrubého Jeseníku, Rychlebských vrchů i Kralického Sněžníku. Obcí prochází naučná stezka Pasák. Koupání je možné v zatopených lomech v Žulové a Vápenné (20km), v zatopené pískovně v Písečné (23km). V místě asi 400m od chalupy je dvousedačková lanovka a dva vleky poma. Je zde i večerní lyžování a areál má umělé zasněžování s osmi kanóny. V blízkém okolí je množství vleků. Turistika se tu dá slušně provozovat i v zimě na běžkách. Výjezd od chalupy na okolní trasy nebo na okruhy se strojově upravenou stopou. Běžkaři můžou zdarma využít lanovku. Nad sjezdovkou začíná upravená stopa tzv. Brannenský okruh (Kronfelzov - Šléglov), střední náročnost, délka 13km. Branná má pěkné historické centrum s náměstím, zámkem, fojtstvím, farou a kostelem Sv. Archanděla Michaela, který je dominantou obce. V místě jsou dvě restaurace a dvě hospůdky, obchod, pošta. Na náměstí je otevřena kavárna a cukrárna s vyhlášenou výrobnou máslových trubiček. V budově bývalé základní školy se otevřelo relaxační centrum. Nově je otevřeno lanové centrum, které je umístěno pod zámkem v Branné.

Zpět


TOPlist
  Chalupa Branná
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chalupa Branná
Ceník ubytování a stravování