Poloha a dosažitelnost

Chaloupka pod jedlí se nachází v chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníků v chatařské obci Stará Voda (katastr Světlá Hora) v krásném a klidném přírodním prostředí. V blízkosti je autobusová zastávka, vlaková zastávka je v obci Světlá Hora nebo ve 12km vzdáleném Bruntálu.

  Vybavení a služby

Jedná se o ubytování v rodinném domku. Z původně asi sto let starého objektu zůstaly jen obvodové zdi a interiér prošel kompletní rekonstrukcí, kdy byly vyměněny stropy, zateplena půda a vystaveno podkroví. Nové je také sociální zařízení a plně vybavená kuchyň. Původní kamenné zdi zdobí nová fasáda. Pokoje plně zaručují soukromí. Součástí chaloupky je TV a rádio. Součástí chaloupky je i ohrada se třemi ovečkami – Jasmínou, Belou a v březnu 2014 narozenou Květinkou. Parkování je u objektu cca pro 3 osobní auta Kapacita ubytování: jeden pokoj 4 lůžkový, jeden pokoj 2 lůžkový + dětská postýlka, 2 lůžková přistýlka ve společenské místnosti. Součástí chalupy je trampolína, pískoviště, venkovní ohniště, zastřešená terasa venkovní posezení. Pro děti je k dispozici dětská postýlka, dětská židlička, redukce na WC.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

  Rekreace a služby v okolí

Wellness centrum v Bruntále a v Karlové Studánce. Lyžařský areál Annaberg a Suchá Rudná www.annaberg.cz Běžecké lyžařské tratě, turistické stezky. Blízká lyžařská střediska: Suchá Rudná, Andělská hora, Ludvíkov, Karlova Studánka, Karlov. Jezdecký klub Amír – Stará Rudná www.amir.byl.cz: výuka jízdy na koních pro děti, dorostence, začátečníky a pokročilé. Pro pokročilé projížďky na koni po okolí. Dobře dostupné jsou i obchody, restaurace, pošta – cca 2km. Stravování je možné v několika stylových penzionech či restauracích, vzdálených cca 2km. Další možnosti relaxace a sportovního vyžití: Léčebné lázeňské procedury, bazén, solná jeskyně a další – v Lázních Karlova Studánka (cca 12km). Tenis, minigolf, bowling, ping – pong a další – RELAXCENTRUM v Bělé pod Pradědem (cca 30km). Další turisticky zajímavá místa: Nejvyšší vrchol Jeseníků Praděd, Rešovské vodopády, jeskyně, zámky – Bruntál, Velké Losiny (manufaktura na výrobu ručního papíru), stratovulkány a rašeliniště na Rejvízu.

Zpět


TOPlist
  Chaloupka pod jedlí Stará Voda
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Chaloupka pod jedlí
Ceník ubytování a stravování