Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horský penzion BALNEA se nachází v oblasti Kralického Sněžníku v nadmořské výšce 630m, v obci Chrastice vzdálené 4km od Starého Města pod Sněžníkem.
Vybavení a služby
Kapacita je 57 lůžek + 8 přistýlek, ve 2,3 až 7 lůžkových pokojích. Většina pokojů má vlastní sociální zařízení (po rekonstrukci). Klidné a zdravé prostředí, ve kterém se penzion nachází, je vhodné jak pro individuální rekreaci, tak pro pořádání škol v přírodě, lyžařských kurzů, ozdravných pobytů všech věkových kategorií, uspořádání rodinných oslav, společenských akcí. Ubytovaní mají k dispozici samostatnou jídelnu, klubovnu s TV a hřiště pro všechny sporty. Také si mohou posedět v příjemném prostředí místní hospůdky, která se nachází v přízemí penzionu BALNEA.

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Provoz je celoroční. V oblasti jsou dobré sněhové podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní radovánky. V okolí se nachází dostatek sjezdovek s různým stupněm obtížnosti a několik upravených běžeckých stop. Pro skupiny je možné zajistit skibus do lyžařského střediska Hynčice pod Sušinou (možnost zapůjčení lyží, snowbordů a bobů). Vletních měsících se jedná hlavně o pěší, cyklo a v současné době rozmáhající se agroturistiku. Na své si přijdou i sběrači hub a jiných lesních plodů. V blízkosti se také nachází mnoho turisticky zajímavých míst, např. zámky (Velké Losiny, Úsov, Bouzov), muzea (Velké Losiny - výroba ručního papíru), města (Lázně Jeseník, Šumperk, Králíky), jeskyně (Javoříčko, Mladečské jeskyně, jeskyně Pomezí), koupání (Velké Losiny - lázeňský krytý bazén, termální koupaliště, Šumperk nebo Zábřeh - krytý i venkovní bazén).
TOPlist