Poloha a dosažitelnost

Najdete nás v památkové zóně domů alpského typu,na okraji horského městečka Volary (760 m.n.m.), v krásné Šumavské přírodě nedaleko od Boubína a Lipenské přehrady. K harmonickému prostředí přispívá přilehlý lesoparčík s potůček.Penzion je umístěn v blízkosti centra města,avšak stranou dopravního hluku a pachů z aut z hlavní silnice. Krásný výhled na vrcholy hor Bobíku, Boubína a celého lesního komplexu Šumavy. Pravý Šumavský les je vzdálen pouhých 750m. Do Volar je velmi dobré autobusové a vlakové spojení. Z VOLAR je VYNIKAJÍCÍ VLAKOVÉ PROPOJENÍ po nejkrásnějších turistických trasách ŠUMAVSKÉHO národního parku a BAVORSKÉHO lesa, též do RAKOUSKA npř. do oblastí BOUBÍNSKA, LIPENSKÉ PŘEHRADY, hraničních horských komplexů, PLEŠNÉHO jezera, ČESKOKRUMLOVSKA atd. Nemusíte na výlety používat auto, ale v klidu jezdit vlakem a poznávat to co nikdy z auta neuvidíte - super. Při nástupu pobytu poskytnem další zajímavé tipy na výlety. Máme vlastní oplocené a uzamykatelné parkoviště s venkovním posezením v zeleni zahrady okrasného zahradnictví.

  Vybavení a služby

Ubytování v rodinném prostředí.Prostorné,útulné,nekuřácké apartmány. Každý samostatný apartmán cca 50m2 se skládá: z předsíně, pokoje, TV, WI-FI, vybavené kuchyňky, koupelny, WC. Společenská místnost k posezení. Uzamykatelná místnost pro kola a lyže. Vlastní oplocené a uzamykatelné parkoviště u penzionu. Možnost venkovního posezení na zahradě, gril. Stravování: Možnost vlastního vaření,snídani Vám můžem připravit nebo v místní restauraci vzdálených od nás asi 100 metrů. Obchody do 200m od penzionu.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Boubínský prales - naučná stezka. Lipenská přehrada - koupání, vodní sporty. Nejkrásnější turistické, cykloturistické a naučné stezky. Plešné jezero - 220m vysoká ledovcová stěna nad jezerem. Schwarzenberský plavební kanál - jedna z nejpodivuhodnějších vodních staveb. Libín - rozhledna s velkolepým výhledem i na vrcholky Alp. Prameny Vltavy - 52ha vrchovištní rašeliny o hloubce až 400 cm. LETNÍ SPORTY: Málo propagovaná, ale nejkrásnější část Šumavy. Okolí nabízí mnoho značených cyklo a pěších turistických tras, jedinečné možnosti výletů vláčkem a autobusem z Volar po nejkrasnějších místech této části Šumavy. Vaše auto necháte u penzionu a vlak Vás doveze na mnoho míst - samozřejmostí je půjčovna kol, splouvání Vltavy - kanoe - velice atraktivní. Koupání v Lipenské přehradě - největší v ČR. Rybářský a houbařský ráj a mnoho dalších aktivit a samozřejmě Vaše relaxace. ZIMNÍ SPORTY: V zimě UDRŽOVANÉ lyžařské BĚŽECKÉ STOPY - nástup na tratě v místě blízko u penzionu! DVĚ SJEZDOVKY a vleky VZDÁLENÉ asi 5 KM. Další sjezdovky s vleky v okolí Volar. Super SJEZDOVKY s vleky v RAKOUSKU a NĚMECKU - asi 20 minut autem. SNĚHOVÉ RADOVÁNKY PRO DĚTI v místě. JEDINÁ KRYTÁ PLAVECKÁ HALA v širokém okolí s CELOROČNÍM PROVOZEM v místě!! Obchody, restaurace, kavárna, vinárna, disco, muzeum, kino, internetová kavárna ve městě, krytá plavecká hala 25m v místě.

Zpět


TOPlist
  Penzion u Trojanů * * * Volary
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Penzion u Trojanů * * *
Ceník ubytování a stravování