TOPlist

Apartmány u lanovky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
GPS apartmánu: 50.01391N, 16.69526E. Obec Čenkovice se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v nadmořské výšce 720m n.m. Obec je snadno dostupná z hlavních silničních tahů Praha-Hradec Králové-Šumperk-Ostrava, silnice č.11 a Brno- Svitavy-Lanškroun, silnice č.43. Viz mapa Google na stránkách SKIKKLUBU. Čenkovice jsou známé jako lyžařské středisko. Obec obklopují tři výrazné dominanty – Buková hora (958 m.n.m.), Planiska (934 m.n.m.) a Jeřáb (900 m.n.m). Z vrcholu Bukové hory vedou jihovýchodním směrem dvě sjezdové tratě (Mlýnická 2150m a Heroltická 2 250m). Směrem na severozápad dvě sjezdové tratě (Třebovská 1000m a Svitavská 950m). Na protějším jižním svahu hory Jeřáb jsou turistické, slalomové tratě (Vigona 430m a Čenkovická 400m).   V zimní sezóně jsou strojově upravovány 3 běžecké tratě v celkové délce 35 km kolem Bukové hory a Suchého vrchu. Jednotlivé okruhy různé náročnosti mají délku 8 km, 9 km, 17,5 km a jsou napojeny na běžecké trasy Orlických hor. V létě jsou zde vhodné podmínky pro turistiku a horská kola. V místě je hřiště pro plážový volejbal, tenis a minigolf. V Čenkovicích je 5 restaurací a obchod s potravinami.
Vybavení a služby
Každý apartmán má vybavený kuchyňský kout s lednicí, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí a nádobím. Ve všech apartmánech je TV, možnost připojení na internet, WiFi zdarma. Lyžárna je umístěna přímo v objektu, kde je pro každý apartmán uzamykatelná skříň na lyže a vybavená vysoušečem lyžařských bot. Společenská místnost-herna

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Apartmány se nachází v centru lyžařského střediska, přímo u nástupu na dvousedačkovou lanovku na Bukovou horu. V letním období jsou tu k dispozici cyklotrasy, možnost travního lyžování, nedaleko objektu je menší hřiště, tenisový kurt, minigolf, dětský koutek s pískovištěm, houpačkami, skluzavkou. Možnost houbaření. Obnovená Kramářova chata na Suchém vrchu (995m n. m.) se po devíti letech od vyhoření v roce 2003 znovu otevírá veřejnosti. Rekonstrukce byla provedena s maximálním ohledem na původní podobu chaty z 30.let 20.století. Chata tak navazuje na tradici původní Kramářovy chaty, která byla postavena v roce 1928. Tvrz Bouda je jednou z pěti stavebně dokončených dělostřeleckých tvrzí čs. opevnění budovaného od roku 1935. Představuje nejzachovalejší stavbou ve své kategorii na území celé České republiky. Od roku 1995 je tvrz Bouda zapsána na seznamu kulturních památek ČR.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz