Chalupa Strážný - Poloha, Služby, Okolí

Chalupa Strážný

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v obci Strážný na hraničním přechodu Strážný/Philippsreut. Vzdálenost do Vimperku je 20km, do Horní Vltavice 9km, na Kvildu 30km. Je dostupná autem či autobusem, autobusová zastávka se nachází 200m od chalupy.
Vybavení a služby
Chalupa nabízí celkem 18 lůžek ve 3 apartmánech. Každý apartmán se skládá ze dvou ložnic a koupelny. Pro všechny hosty je k dispozici společenská místnost s kuchyní. Pokoje, koupelny i společenská místnost byly nově zrekonstruovány v roce 2016. Chalupa je zařízena v útulném horském stylu. Každý pokoj nabízí kromě lůžek také úložné prostory, stolek, židle a křesílko, lustr a lampičky na čtení. Ve společenské místnosti najdeme plně vybavenou kuchyňksou linku (s veškerým nádobím v dostatečném počtu, lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí, horkovzdušnou troubou), televizi a velký stůl s lavicí a židlemi, kde se najednou mohou sejít všichni hosté chalupy. V celém objektu je možné připojení k Wi-Fi. Okolo chalupy je velká udržovaná zahrada. Chalupu doporučujeme skupinám přátel nebo rodinám. K dispozici je zdarma garáž jako úschovna kol, lyží, kočárků. Před chalupou se nachází stání pro 5 aut. 200m od chalupy se nachází obchod s potravinami.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Výhodná poloha obce Strážný (834m n.m.) přímo vybízí ke sportům jako je sjezdové lyžování, snowboard, běžecký sport, cyklistika, turistika. Tato oblast je nakloněna i houbařům a milovníkům poklidné dovolené strávené v NP Šumava. Přímo za chalupou se nachází 2 sjezdovky (Skiareál Strážný), další možnosti lyžování jsou v nedalekých střediscích: Mitterdorf, Hochficht, Horní Vltavice, Kubova Huť, Zadov, Kvilda. V obci je denně otevřený malý obchod s potravinami a drobným doplňkovým sortimentem a několik restaurací. Nejbližší město (Vimperk) je vzdálené 20km. Na hraničním přechodu Strážný (4km od chalupy) můžete využít k relaxaci masáže a restauraci s výbornou šumavskou kuchyní anebo nákupní centrum Travel Free. Chalupa je ideální základnou na pěší nebo cyklo výlety po okolí - prameny Vltavy, Boubínský prales, NP Šumava a další.
TOPlist