TOPlist

Chalupa Strážný

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chalupa se nachází v obci Strážný, kousek od hraničního přechodu Strážný/Philippsreut. Ideální je k nám přijet autem, popřípadě autobusem (autobusová zastávka Strážný se nachízí asi 200 m od chalupy). Vzdálenost do Vimperku je 20km, do Horní Vltavice 9km, na Kvildu 30km. Ideální poloha také pro poznávání německé strany Šumavy.
Vybavení a služby
Chalupa nabízí celkem 18 lůžek ve 3 apartmánech. Každý apartmán se skládá ze dvou ložnic (1x manželská postel, 2x dvojlůžko, 1x rozkládací pohovka) a koupelny se sprchovým koutem nebo WC. Pro všechny hosty je k dispozici společenská místnost s kuchyní. Pokoje, koupelny i společenská místnost byly nově zrekonstruovány v roce 2016. Chalupa je zařízena v útulném horském stylu. Každý pokoj nabízí kromě lůžek také úložné prostory, stolek, židle a křesílko, lustr a lampičky na čtení. Ve společenské místnosti najdeme plně vybavenou kuchyňksou linku (s veškerým nádobím v dostatečném počtu, lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí, horkovzdušnou troubou), televizi a velký stůl s lavicí a židlemi, kde se najednou mohou sejít všichni hosté chalupy. V celém objektu je možné připojení k Wi-Fi. Okolo chalupy je velká udržovaná zahrada. Chalupu doporučujeme skupinám přátel nebo rodinám. K dispozici je zdarma garáž jako úschovna kol, lyží, kočárků. Před chalupou se nachází stání pro 5 aut. 200m od chalupy se nachází obchod s potravinami.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Ideální pro sportovní nebo turistické pobyty. Přímo za chalupou se nachází sjezdovka (Skiareál Strážný), další možnosti lyžování jsou v nedalekých střediscích: Mitterdorf, Hochficht, Horní Vltavice, Kubova Huť, Zadov, Kvilda. Poloha chalupy je výborná také pro turistiku a cykloturistiku - obcí Strážný prochází několik turistických stezek a cyklostezek, všechny šumavské atraktivity jsou snadno dostupné autem, popřípadě veřejnou dopravou. Tato oblast je nakloněna i houbařům a milovníkům poklidné dovolené strávené v NP Šumava.V obci je denně otevřený malý obchod s potravinami a drobným doplňkovým sortimentem a několik restaurací. Nejbližší město (Vimperk) je vzdálené 20km. Na hraničním přechodu Strážný (4km od chalupy) můžete využít k relaxaci masáže a restauraci nebo nákupní centrum Travel Free.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 20 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz