Horská chata Esty

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Nacházíme se v malebné horské osadě Filipovice (690m n.m.), která je vzdálena 5km od lyžařského centra Červenohorské sedlo a 10km od města Jeseník. Příjezd z Ostravy - Opava - Bruntál - Vrbno po Pradědem - Vidly - Bělá pod Pradědem - směr Šumperk - Filipovice (v zatáčce u hotelu Stará Pošta doprava). Příjezd z Prahy Hradec Králové - Kostelec n . Orlicí - Vamberk - Žamberk - Mladkov - Králíky - Hanušovice - Branná - Ostružná - Lipová lázně - Jeseník- Bělá pod Pradědem - Filipovice (v zatáčce u hotelu Stará Pošta doprava). Příjezd z Brna Prostějov - Olomouc - Mohelnice - Šumperk - Rapotín - Červenohorské sedlo - Filipovice (v zatáčce u hotelu Stará Pošta doleva).
Vybavení a služby
Vybavení chaty: V objektu jsou k dispozici dva apartmány, dva pokoje, tři kompletně vybavené kuchyně, čtyři koupelny, sedm WC a vytápěná lyžárna.Společenská místnost s krbem, TV/SAT,DVD a možnost bezplatného připojení na internet po celé chatě pomocí Wi-Fi. Nová sauna v provozu od r.2011! Parkování pro 6 aut přímo u domu, z toho pro 2 vozidla kryté stání. Celková kapacita včetně přistýlek je celkem 16 lůžek pro max.4 - 5 rodin. V letních měsících jistě využijete možnost posezení a grilování na terase. K dispozici je travnaté hřiště na míčové hry, dále houpačky a pískoviště pro naše nejmenší. Venkovní ohniště u lesního potůčku láká k opékání buřtů a vyhřívaný bazén ke koupání.. Apartmán 1. pro max.6os. - dva dvoulůžkové pokoje, vždy s jednou přistýlkou. Je vybaven kuchyni s jídelním koutem (mikrovlnka, lednice, el. sporák, varná konvice), TV/SAT, koupelnou a WC. Apartmán 2. pro max.6 os. - dva dvoulůžkové pokoje, vždy s jednou přistýlkou. Je vybaven kuchyní s jídelním koutem, TV/SAT, koupelnou a 2x WC. Pokoj 3. - prostorný dvoulůžkový pokoj s přistýlkou/max.3os./, koupelnou a WC. Možnost vlastního vaření a konzumace jídel ve společenské místnosti, kde se nachází kompletně zařízená kuchyně. Pokoj 4. - dvoulůžkový pokoj a jeden menší pokoj pro max. 4 os., koupelna a WC. Možnost vlastního vaření a konzumace jídel ve společenské místnosti, kde se nachází kompletně zařízená kuchyně.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Objekt je svou polohou přímo předurčen jak pro aktivní rodinnou dovolenou, tak i pro klid hledající romantiky. Kapacita chaty je ideální i pro menší pracovní kolektivy a firmy, které hledají zázemí pro neformální řešení svých interních záležitostí. Horská chata Esty je to pravé místo pro relaxaci a odpočinek v jakémkoliv ročním období. Zimní aktivity: V místě ubytování se nachází 2-SEDAČKOVÁ LANOVKA s 1 km dlouhou umělé zasněžovanou a osvětlenou sjezdovkou, s lyžařskou školou, baby-liftem a snowparkem (250m)/. Více info na: www.skipark-filipovice.cz/ Možnost lyžování ve známém středisku Červenohorské Sedlo (5km)/www.skiklub-su.cz/a nově vybudovaném lyžařském středisku /10km od nás/ s první 6-sedačkovou lanovkou v ČR! Více info na - www.kouty.com Sedačková lanovka Ramzová (20km). Středisko Petříkov (25km). Středisko Praděd-Ovčárna (30km). Pro běžkaře se nachází běžecké tratě ve stejných střediscích, nebo je možnost přímo od chaty využít 2x týdně upravené stopy v různých okruzích. RELAX CENTRUM, kde je možnost vyžití při nepřízní počasí bowling. squash, bazén, sauna, masáže (3km). V okruhu 300m se nacházejí 2 restaurace. Krytý bazén v ČESKÉ VSI (15km). Možnost léčebných procedur v Jeseníku-lázních (15km). Letní aktivity - horská kola, turistika, houbaření a procházky v lese (50m) tenisové hřiště u hotelu Stará pošta (300m), termální koupaliště Velké Losiny (25km). První div Česka - elektrárna Dlouhé Stráně (15km).
TOPlist