Apartmánový dům České Žleby *** - Poloha, Služby, Okolí

Apartmánový dům České Žleby ***

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ve vyšším standartu zrekonstruovaná původní usedlost v horské vesničce České Žleby, která se nachází pod Žlebským vrchem (1.080m) v jižní části Šumavy jen asi 3km od hranic s Německem. České Žleby jsou nejvýše položenou osadou jižní části Šumavy (940m) a nabízejí mnoho krásných výhledů do okolí. Osada je připomínána již ve 13.století a díky své unikátní poloze na trase historické „Zlaté stezky“ původně patřila k jedné z nejvýznamnějších obcí této části Šumavy. <br><br>A jak se k nám dostanete?<br> Je to velice jednoduché. Příjezd je řešen po místních komunikacích, z nichž jedna ústí na silnici č.39 za Soumarským mostem mezi obcemi Volary a Lenora (odbočka Stožec, České žleby), druhá místní komunikace ústí na silnici č.4 v obci Hliniště (odbočka České Žleby). Po příjezdu do Českých Žlebů najdete objekt apartmánového domu poblíž centra obce.
Vybavení a služby
Objekt apartmánového domu nabízí hostům možnost ubytování ve dvou zcela samostatných apartmánech (Apartmán A - 2 ložnice = 2 x 4 lůžka + Apartmán B - 3 ložnice = 2 x 3 lůžka + 1 x 4 lůžka). Každý apartmán je možné pronajímat i po jednotlivých pokojích (ložnicích). Celkem je tedy hostům k dispozici pět pokojů (ložnic) - (2 x 3 lůžka + 3 x 4 lůžka). Všechny pokoje (ložnice) jsou stylově zařízeny. Každý pokoj (ložnice) je vybaven jedním dvoulůžkem a jedním (třílůžkový pokoj) nebo dvěma (čtyřlůžkový pokoj) samostatnými lůžky. Každý pokoj (ložnice) disponuje vlastním sociálním zařízením se sprchou a WC. Součástí každého pokoje (ložnice) je i TV s možností satelitního příjmu a přípojka internetu. V každém z apartmánů je hostům k dispozici plně vybavená kuchyňka umožňující přípravu jídel. V přízemí objetu je prostorná, stylová společenská místnost s barem, krbem a vlastním sociálním zařízením. Celková kapacita objektu je 18 lůžek. Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty. <br><br> Teplá voda ve všech apartmánech je samozřejmostí. K apartmánům přísluší v přízemí objektu prostor pro úschovu kol neb lyží. Za domem je hostům k dispozici venkovní posezení ve stínu vzrostlých stromů s překrásným panoramatickým výhledem na Šumavu. Zde je i možnost využití venkovního grilu. Objekt je hostům k dispozici celoročně. Parkoviště osobních vozidel je u objektu apartmánového domu na vlastním pozemku. Ve vzdálenosti asi 100 m od objektu je restaurace s možností stravování, vzdálenost k lyžařskému vleku je asi 500m.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
České Žleby jsou východiskem turistických a cykloturistických cest do příhraniční oblasti Trojmezí a díky turistickým hraničním přechodům do Německa a Rakouska je možné poznávat i krásy Bavorského lesa na německé a Mühlviertelu na rakouské straně hranice. V obci je též menší lyžařský areál s možností umělého zasněžování a pro milovníky běžeckého lyžování jsou v okolí obce upravovány desítky kilometrů běžkařských tratí všech obtížností s propojením na běžkařské trasy v Bavorském lese na německé straně hranice. Výše uvedené skutečnosti dělají z Českých Žlebů ideální místo pro aktivní odpočinek a rekreaci v každém ročním období.
TOPlist