Apartmán Eva Netopilová - Poloha, Služby, Okolí

Apartmán Eva Netopilová

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Apartmán se nachází na okraji obce Bělá pod Pradědem přibližně 300 m od penzionu U Lukáčů. Dosažitelnost autem: 3 km směrem od Jeseníku po silnici na Šumperk, odbočit na vedlejší silnici na první odbočce vlevo za dopravní značkou označující začátek obce Bělá pod Pradědem - Adolfovice, dále 200 m. Hanušovice - Ramzová - Jeseník - Adolfovice. Olomouc - Šumperk - Červenohorské sedlo - Adolfovice. Bruntál - Vrbno pod Prad. - Vidly - Adolfovice. Glucholazy (PLR) - Mikulovice - Jeseník - Adolfovice. Dosažitenost autobusem: 1) spojem z Jeseníku směr Bělá pod Prad. nebo Šumperk, zastávka Adolfovice - most, dále pěšky 300 m. 2) u dálkových spojů jedoucích přes Vidly nebo Červenohorské sedlo zastávka Adolfovice - kino, dále 10 min. pěšky. Dosažitelnost vlakem: do Jeseníku, dále autobusem z aut. nádraží směr Bělá pod Pradědem nebo Šumperk, zastávka Adolfovice - most.
Vybavení a služby
Apartmán má samostatný vchod, předsíň, pokoj, oddělený kuchyňský kout s vybavenou kuch. linkou (el. vařič, varná konvice, kávovar,lednička, nádobí), koupelna s WC, umyvadlem a vanou se skládací sprchovou zástěnou. V pokoji je dvoulůžko a pohodlná rozkládací pohovka, histor. skříň, stůl a židle, skříňky, barevný TV s teletextem. U domu je velká zahrada s udržovaným trávníkem, ohništěm a posezením, k dispozici je krb. Na žádost je možné zařídit masáže či jakýkoli program (rezervace bazénu s whirpoolem či procedur v Priessnitzových léčebných lázních, rezervace v squash-bowling centru v Jeseníku, vyhlídkové lety, jízda na koních apod). Stravování je vlastní (vybav. kuchyň), nejbližší restaurace s barem je 300 m. V okolí do 5 km se nachází množství kvalitních restaurací s různým zaměřením.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Jeseník a jeho okolí nabízí bohaté možnosti rekreace ve všech ročních obdobích. Bělá pod Pradědem je výborným výchozím bodem pro turistiku nebo jen toulání po lesích, sběr hub, malin a borůvek. Přímo kolem domu vede turist. značka. Je možno vydat se na Rejvíz (rašeliniště, Mechová jezírka), Šerák, Červenou horu, Obří skály atd., v Jeseníkách jsou skvělé podmínky i pro cykloturistiku. Ke koupání je možno v letních měsících využít nejen koupaliště v Jeseníku, ale i několik romantických zatopených lomů, za každého počasí lze navštívit bazén s vodopádem, protiproudem a whirpoolem v Priessn. lázních nebo krytý bazén v České Vsi. Velkou atrakcí jsou horské minikáry na Ramzové, kde je také celoročně v provozu lanovka na Šerák. Na několika místech je možná jízda na koni, v České Vsi je nově vybudované centrum westernového ježdění. Za nepříznivého počasí je možno navštívit krytou střelnici v Jeseníku (lze půjčit zbraň i bez zbroj. průkazu), 2 squash centra (lze půjčit veškeré vybavení), bowling. V Jeseníku jsou také tenisové kurty, posilovny, solária, internetová kavárna, v Priessn. lázních i minigolf a v zimě ledová plocha. V Jeseníku se nachází Vodní tvrz s muzeem, v nedalekých Zlatých Horách je hornické muzeum rýžování zlata. V Javorníku je možno si prohlédnout 2 okruhy v zámku Jánský Vrch, ve Velkých Losinách zámek a ruční papírnu, termální koupaliště. Je možno zúčastnit se exkurze na největší přečerpávací elektrárnu v Evropě (Dlouhé Stráně) a podniknout výlet do lázní Karlova Studánka a na nejvyšší horu Jeseníků Praděd (1492 m), která je mimochodem vidět z naší zahrady. Přímo nad Jeseníkem je kamenná rozhledna Zlatý Chlum, nedaleko Jeseníku jsou jeskyně Na Pomezí a na Špičáku. V zimním období jsou k dispozici běžkařské tratě, v okolí do 15 km je několik center sjezdového lyžování (Červenohorské sedlo, Petříkov, Lipová, Ostružná), nejbližší vlek je v Jeseníku (3km). Na některých sjezdovkách je možné noční lyžování, fungují půjčovny lyž.vybavení, lyžařské školy i škola snowboardingu. Podrobné informace o všem v Jeseníkách naleznete na www stránkách Městského informačního centra v Jeseníku na adrese www.info-jesenik.cz Nudit se určitě nebudete !
TOPlist