Poloha a dosažitelnost

Horská bouda Almberghütte se nachází v blízkosti německo-českých hranic v lyžařském areálu Mitterdorf, ca. 6km od hraničního přechodu Strážný. Hotel se nachází přímo na jedné ze sjezdovek areálu. Je zde stylová restaurace, kde můžete ochutnat speciality bavorske i české kuchyně. Kromě němčiny se zde domluvíte i česky, anglicky, holandsky nebo rusky. Skiareál je vhodný pro lyžaře všech výkonnostních úrovní, hlavně ale pro rodiny s dětmi, pro které je zde možnost lyžařské výuky i s česky mluvícími učiteli. V těsné blízkosti Almberghütte se nachází i ojedinělá sáňkařská dráha s krytým pojízdný pásem. V létě je hotel svoji polohou ideální jako centrum turistických výletů do Bavorského národního parku na německé straně Šumavy. Nadmořská výška objektu je 1100 m.n.m.

  Vybavení a služby

Útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí, ledničkou. Restaurace s dětským koutkem, úschovna lyží, vstřícná obsluha. Z hotelu můžete vyjet rovnou na lyžích, v areálu je 6 sjezdových tratí a množství značených a upravovaných tratí pro běžkaře. Sáňkařská dráha je v samé blízkosti boudy.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný  Rekreace a služby v okolí

Lyžařský areál, lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení, v dosahu jsou i kryté bazény v obci Heidmühle, Waldkirchen, nebo Grafenau. Nedaleko se nachází informační centrum Bavorského parku, v blízkosti střediska jsou významné vrcholy bavorské části Šumavy, jako např. Luzný, Roklan nebo Třístoličník.

Zpět


TOPlist
  Almberghütte Philippsreut, Mitterfirmiansreut
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Almberghütte
Ceník ubytování a stravování