Almberghütte

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská bouda Almberghütte se nachází v blízkosti německo-českých hranic v lyžařském areálu Mitterdorf, ca. 6km od hraničního přechodu Strážný. Hotel se nachází přímo na jedné ze sjezdovek areálu. Je zde stylová restaurace, kde můžete ochutnat speciality bavorske i české kuchyně. Kromě němčiny se zde domluvíte i česky, anglicky, holandsky nebo rusky. Skiareál je vhodný pro lyžaře všech výkonnostních úrovní, hlavně ale pro rodiny s dětmi, pro které je zde možnost lyžařské výuky i s česky mluvícími učiteli. V těsné blízkosti Almberghütte se nachází i ojedinělá sáňkařská dráha s krytým pojízdný pásem. V létě je hotel svoji polohou ideální jako centrum turistických výletů do Bavorského národního parku na německé straně Šumavy. Nadmořská výška objektu je 1100 m.n.m.
Vybavení a služby
Útulné pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizí, ledničkou. Restaurace s dětským koutkem, úschovna lyží, vstřícná obsluha. Z hotelu můžete vyjet rovnou na lyžích, v areálu je 6 sjezdových tratí a množství značených a upravovaných tratí pro běžkaře. Sáňkařská dráha je v samé blízkosti boudy.

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Lyžařský areál, lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení, v dosahu jsou i kryté bazény v obci Heidmühle, Waldkirchen, nebo Grafenau. Nedaleko se nachází informační centrum Bavorského parku, v blízkosti střediska jsou významné vrcholy bavorské části Šumavy, jako např. Luzný, Roklan nebo Třístoličník.
TOPlist