TOPlist

Skipark Frymburk

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál se nachází na okraji městyse Frymburk ve směru na Lipno nad Vltavou. Ve Skiparku Frymburk můžete bezplatně parkovat přímo u Dětského parku Médi Kubíka. Další možností je parkoviště na náměstí ve Frymburku, nebo pod autobusovým nádražím, odkud jezdí skibus.
Vybavení a služby
Modernizovaný Skipark Frymburk přináší zcela novou možnost rodinného lyžování na Lipně! A to pro ty z Vás, kteří máte raději zimní radovánky bez davů lidí, v příjemném komorním prostředí. Na kopci Marta je také překrásný výhled na Lipenské jezero obklopující ze tří stran poloostrov Frymburk se svou dominantou, kostelem Sv. Bartoloměje. Tuto scenérii obklopují okolní šumavské vrcholy Vítkův Hrádek, Bärenstein, Smrčina (Hochficht) a Spičák. Při příznivém počasí uvidíte dokonce i Alpy (Dachstein, Grosser Priel).

Moderní a prostorný dětský park Médi Kubíka se dvěma pojízdnými koberci a celou řadou zábavných atrakcí pro děti. Lyžařská škola Médi Kubíka pro děti a začátečníky se zábavnou formou výuky. Zábavná snowtubingová dráha v délce 115 m s klopenými zatáčkami. Dva pojízdné „kouzelné" koberce v dětském parku pro pohodlnou přepravu dětí (délka koberců 100 a 80 m, přepravní kapacita každého koberce 1.200 os. /hod.) Dvě široké a přehledné sjezdové tratě o délce 620 a 650 m vhodné pro děti a začátečníky. Moderní „odhlučněná" sněžná děla schopna zasněžit dětský park i obě sjezdovky Výkonná rolba pro kvalitní úpravu sjezdovek. Kompletně opravený vlek (poma) s přepravní kapacitou 600 os. /hod. Občerstvení „Ranč U tří Anč" s prosluněnou terasou. Bezplatné parkoviště přímo u dětského parku. Nové propojení běžeckých stop okolo Frymburku s běžeckými stopami okolo sousedního Skiareálu Lipno.