TOPlist

Lyžařský vlek Pod Soláněm

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský vlek Pod Soláněm se nachází uprostřed hřebene Vsetínských vrchů v obci Hutisko-Solanec v části pod Soláněm. Je snadno dostupný z Rožnova pod Radhoštěm po silnici přes Dolní Bečvu, Hutisko-Solanec směr Velké Karlovice. K dopravě lze využít pravidelných autobusových linek ČSAD Vsetín. Výstupní zastávka je Šamánkův most. Odtud je areál vzdálen 15 minut pěší chůzí. Příjezd k lyžařskému vleku je možný rovněž osobním automobilem a to po celou zimní sezónu. Parkoviště se nachází přímo u lyžařského vleku.

Pro návštěvníky lyžařského vleku Pod Soláněm je k dispozici SkiBus, jež jezdí podle pravidelného jízdního řádu při provozu vleku zdarma. Pokud máte zájem o přepravu osob mimo časy jízdního řádu nebo z jiného stanoviště lze odvoz sjednat na tel.: 571 644 317.
Vybavení a služby
Lyžařský vlek má délku 300m s celkovou kapacitou 720 osob za hodinu. Vlek je během zimní sezóny denně v provozu. Sněhové podmínky jsou podporovány technickým zasněžováním a sjezdovka je denně pravidelně strojově upravována. Vlek je osvětlen, takže jej můžete využívat rovněž ve večerních hodinách Svah je vhodný k rekreačnímu lyžování rodin s dětmi a především pro výuku lyžování školních lyžařských kurzů.

U vleku je k dispozici: parkoviště, stylová koliba k občerstvení, snowtubing, Skibus, večerní lyžování
Rekreace a služby v okolí
Rekreační středisko Myacentrum, Turist hotel Euro, chalupa Pospěchovi, penzion Pod Soláněm – Na Dolinkách