PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Beskydy » Skiareály » Skiareál Soláň - Sedlo

Skiareál Soláň - Sedlo

Skiareál Soláň - Sedlo
Místo: 
Soláň
Adresa: 
Solanec pod Soláňem 186, 756 62 Hutisko-Solanec
Telefon: 
- - -
Web adresa:
www.ceskehory.cz/solan

nadmorska_vyska nadmořská výška: 830 m.

Online kamera Online kamera Kamery v okolí

Počasí Soláň - Sedlo Počasí Soláň - Sedlo

Středisko na hřebenu Vsetínských vrchů. Sjezdové tratě jsou vhodné jak pro lyžaře začátečníky, tak pro pokročilé.


Jaká je poloha a dosažitelnost areálu?

Skiareál Soláň-sedlo se nachází uprostřed hřebene Vsetínských vrchů. Přístupová komunikace Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Prostřední Bečva je chemicky udržována po odbočku na Hutisko - Solanec. Horská silnice z Hutiska Solance na Soláň je pluhována a udržována posypem. Komunikace ze Vsetína do Velkých Karlovic a dále na Soláň je udržována částečně chemickým... více >>

Jaké je vybavení a poskytované služby?

Areál Soláň sedlo se řadí mezi moderní areály zaměřené především na rodiny s dětmi, výuku lyžařů a rekreační lyžaře. Nenáročné sjezdovky o délce 300m a 400m vybavené moderním systémem umělého zasněžování nabízejí především pohodovou zimní rodinou rekreaci v malebném prostředí Beskyd a Valašska.

Jaké jsou ceny pro sezónu 2023/2024?

Aktuální ceník skipasů pro tuto sezónu naleznete ZDE >>

Jaká je provozní doba areálu?

Skiareál byl zrušen.

Jaké jsou běžecké tratě v okolí?

Soláň leží uprostřed jedné z nejkrásnějších hřebenových běžeckých tras v Beskydech. Vsacký Cáb – Soláň – Bumbálka, která je v celé své délce 32 km strojově opravovaná. Nástup na tuto trasu je možný právě na Soláni, dále pak na Dušné, Vsackém Cábu a Bumbálce. Na tuto hřebenovou trasu navazují v oblasti Bumbálky další krásné hřebenovky. A to trasa přes hřeben Javorníků a asi nejznámější trasa vedoucí přes Martiňák a Pustevny na Radhošť. Milovníci upravovaných běžeckých tratí pro bruslení či klasiku mohou využít upravovaný okruh ve Velkých Karlovicích ze ski reálu Machůzky k hotelu Horal, který svým nenáročným profilem uspokojí i rekreační lyžaře.

Ve ski areálu Soláň Sedlo je rolbou upravován cvičný běžecký okruh v délce cca 1,5km.

Zimní turistika po beskydských hřebenech je zvláště za jasného počasí opravdu nádherným zážitkem s množstvím překrásných výhledů až na Jeseníky nebo slovenská pohoří.

Jaké jsou turistické zajímavosti v okolí?