Skiareál Paseky nad Jizerou - SKIREGION.CZ

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Lyžařský areál Paseky nad Jizerou se nachází cca 5 km od Rokytnice nad Jizerou.
Vybavení a služby
Lyžařský areál najdete v Pasekách nad Jizerou na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. K dispozici je zde celkem 10km sjezdových tratí s úctyhodnou rozlohou 44 hektarů.

Novinkou lyžařské sezóny 2018/2019 je čtyřsedačková odpojitelná lanová dráha, která nahradila dva stávající lyžařské vleky (kotvu a pomu). Příznivci našeho areálu vědí, že o kousek výš se nachází další čtyřsedačková lanovka. Děti mají k dispozici dva lyžařské vleky a pohyblivý pás.

Návštěvníci mají možnost bohatého výběru terénů – cvičné louky, sjezdové trati lehké i těžší obtížnosti. Na své si přijdou i vyznavači snowboardingu. Dostatek sněhové pokrývky na sjezdovkách je zajišťován rozsáhlým zasněžovacím systémem. V areálu jsou návštěvníkům k dispozici lyžařské školy a půjčovny vybavení. Samozřejmostí je možnost občerstvení. Parkoviště se nachází přímo u dolních stanic vleků.

Ve Ski areálu Paseky nad Jizerou jsou dva snowparky. Snowpark 686 na modré sjezdovce č. 2 je určen pro pokročilé a zdatnější snowboarďáky, snowpark Pizár na modré sjezdovce č.7 a 9 je spíše pro děti a začátečníky

SKIREGION.CZ je největší lyžařská oblast v České republice, která se nachází na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. Sdružuje lyžařská střediska: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice, Příchovice. Ve všech lyžařských areálech můžete jezdit na „jeden“ lístek.