Kořenov - Příchovice - SKIREGION.CZ

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Ski areál se nachází v nadmořské výšce 795 m v obci Příchovice cca 3km od Tanvaldu a sousedí s Kořenovem. Obec je dobře přístupná z Tanvaldu i z hlavní silnice spojující Desnou v Jizerských horách a Harrachov. Přístup ke sjezdovkám je od horní stanice vleku, kde je parkoviště s kapacitou 120 aut. Parkoviště je ZDARMA.
Vybavení a služby
Skiareál má dva nové, dvoukotvové vleky a samostatný dětský vlek. Šest sjezdovek je komplet uměle zasněžováno, takže je zde ideální denní i večerní lyžování za každého počasí. Lyžařská školka je na samostatném svahu a nabízí i hlídání dětí a kurzy pro mládež i pro dospělé. V areálu je ski servis a půjčovna se vším myslitelným vybavením pro sjezd, běžky i SNB. Areál slouží také jako ideální výchozí bod pro běžkaře, protože se zde kříží většina běžeckých tratí z okolních hor. Pokud si budete chtít od sportu odpočinout, skvěle se pobavíte v nedávno otevřeném Muzeu Járy Cimrmana. Muzeu vévodí nová rozhledna - Maják Járy Cimrmana. Přímo u sjezdovek je Penzion a Restaurace u Čápa s bohatým jídelníčkem i denními nabídkami. Pro rychlé občerstvení je zde venkovní Kiosek Severní pól. Jakmile to počasí dovolí, v areálu je každoročně budován Icebar - ledový bar s denním i večerním provozem a vyhlášenými diskotékami.

SKIREGION.CZ je největší lyžařská oblast v České republice, která se nachází na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. Sdružuje lyžařská střediska: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice, Příchovice. Ve všech lyžařských areálech můžete jezdit na „jeden“ lístek.
TOPlist