Server České hory  Poloha a dosažitelnost

Ski areál se nachází v nadmořské výšce 795 m v obci Příchovice cca 3km od Tanvaldu a sousedí s Kořenovem. Obec je dobře přístupná z Tanvaldu i z hlavní silnice spojující Desnou v Jizerských horách a Harrachov. Přístup ke sjezdovkám je od horní stanice vleku, kde je parkoviště s kapacitou 120 aut. Parkoviště je ZDARMA.

  Vybavení a služby

Skiareál má dva nové, dvoukotvové vleky a samostatný dětský vlek. Šest sjezdovek je komplet uměle zasněžováno, takže je zde ideální denní i večerní lyžování za každého počasí. Lyžařská školka je na samostatném svahu a nabízí i hlídání dětí a kurzy pro mládež i pro dospělé. V areálu je ski servis a půjčovna se vším myslitelným vybavením pro sjezd, běžky i SNB. Areál slouží také jako ideální výchozí bod pro běžkaře, protože se zde kříží většina běžeckých tratí z okolních hor. Pokud si budete chtít od sportu odpočinout, skvěle se pobavíte v nedávno otevřeném Muzeu Járy Cimrmana. Muzeu vévodí nová rozhledna - Maják Járy Cimrmana. Přímo u sjezdovek je Penzion a Restaurace u Čápa s bohatým jídelníčkem i denními nabídkami. Pro rychlé občerstvení je zde venkovní Kiosek Severní pól. Jakmile to počasí dovolí, v areálu je každoročně budován Icebar - ledový bar s denním i večerním provozem a vyhlášenými diskotékami.

SKIREGION.CZ je největší lyžařská oblast v České republice, která se nachází na rozmezí západních Krkonoš a Jizerských hor. Sdružuje lyžařská střediska: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice, Příchovice. Ve všech lyžařských areálech můžete jezdit na „jeden“ lístek.

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Jizerské hory
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Jizerské hory
Stav sněhu v lyžařských střediscích