PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Skiareál Klínovec

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Nachází se pouze 120 km severozápadně od Prahy a 100 km od Plzně. Leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal.
Vybavení a služby
Skiareál Klínovec je nevětším lyžařsky propojeným areálem v České republice. V roce 2018 se podařilo propojit modrou sjezdovkou sousední areál Boží Dar – Neklid.

Po spojení s Neklidem přibylo 10km sjezdovek, 1 lanová dráha, 5 vleků a snowpark. Celková plocha lyžařských tratí se téměř zdvojnásobila z 417 tisíc na 737 tisíc metrů čtverečních.

Celkem se můžete těšit na 31,5km sjezdových tratí všech obtížností v rámci Skiareálu Klínovec, a pokud si zakoupíte skipas na 1,5 dne či delší tak dokonce na 47km tratí v rámci InterSkireionu Fichtelberg – Klínovec. Mezi Fichtelbergem a Klínovcem jezdí pravidelný skibus zdarma. Přejezd skibusem v rámci InterSkiregionu zabere pouhých 10 minut.

Další novinkou letošní zimy je rozšíření oblíbené modré sjezdovky Dámská o 100 %. V některých místech bude široká až 40m. Rozšíření se dočkala rovněž červená sjezdovka Pařezovka.

Výrazně byl posílen systém umělého zasněžování. Nová sněžná děla jsou schopná zašněžování již při teplotách kolem -1,8 C°

Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Každoročně modernizovaný systém výroby technického sněhu letos posílil o dalších pět sněhových děl. Můžete si zajezdit celkem na 18 km sjezdovek se 4 lanovkami, 5 vleky a 3 lyžařskými pásy dětských parcích. Nové lanovky jsou kryty naší typickou oranžovou bublinou, která vám poskytne nadstandardní komfort při cestě za vašimi lyžařskými dobrodružstvími. Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje novou sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2 950 metrů a šířkou 50 – 100 metrů patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice.

Rozšíření se dočkala i část sjezdovky Přemostěná pod mostem přes komunikaci, čímž se výrazně zlepšilo napojení sjezdovky Turistická na lanovku Suzuki a tato část areálu se tak stala pro všechny návštěvníky mnohem atraktivnější.

Pro vyznavače freestylu je připraven Funpark s celou řadou překážek a skoků. Milovníci freeridu mají při vhodných podmínkách možnost využít dvou kilometrů neupravovaných sjezdových tratí s přírodním sněhem. K dispozici jsou půjčovny lyžařského vybavení a certifikovaní instruktoři v lyžařských školách. Vícedenní skipasy jsou platné i pro sousední lyžařský areál Fichtelberg v Německu. V rámci Interskiregionu Fichtelberg – Klínovec tedy nabízíme celkem 34 kilometrů sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 6 sedačkových lanovek a 11 vleků. Spojení mezi areály zajišťuje skibus zdarma. Skipasy je možné zakoupit i online, což vám ušetří peníze i čas.

Během lyžování i po něm si můžete vybrat z několika restaurací, rychlých občerstvení, ski barů a apres-ski stanů, kde jsou pro vás denně připravována čerstvá jídla a nápoje všeho druhu. Pro běžkaře udržujeme 50 kilometrů běžeckých tratí včetně populární lyžařské magistrály vedoucí na Horní Halži.

Pro návštěvníky je připraveno 2 500 parkovacích míst ZDARMA.