PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Krušné hory » Loučná pod Klínovcem

Loučná pod Klínovcem

Loučná pod Klínovcem se rozkládá severně od Klínovce a východním směrem od Božího Daru.

Loučná je dnes poklidně žijící obcí, hojně využívanou k rekreaci a provozování zimních sportů. V zimě můžete využít dva lyžařské areály Loučná a Klínovec, které nabízejí výborné podmínky pro lyžaře a snowboardisty. Pro běžkaře jsou upravovány běžecké trasy, které se napojují na Krušnohorskou magistrálu.

V okolí je možné naplánovat velké množství cyklistických a pěších výletů na půl dne či celý den, které vás nejen provedou krásnou krajinou okolí Klínovce, ale zavedou vás i na prohlídku Štoly Panny Marie Pomocné v Měděnci. Při svých výletech můžete využít i pěší přechod a navštívit německé světoznámé zimní středisko Oberwiesental. Cyklisté mají k dispozici výběr ze tří cyklovýletů. Cyklostrasa Měděnka vede na již zmiňované místo v okolí Měděnce. Trasa Blatenka směřuje do okolí Horní Blatné, do Ledové jeskyně a na Strašidla. A třetí Ježíškova cesta je určená pro děti. Je nejméně náročná a děti se při ní velice pobaví.

Obec se pyšní také svou Galerií Gustava Zindela, otevřenou v nynější budově obecního úřadu. Gustav Zindel byl známý malíř Chomutovska. V Loučné žil od roku 1949 a byl mj. i místním kronikářem.

Domovská stránka - Web: 

Infocentrum Klínovec - Háj u Loučné pod Klínovcem 219, 431 91 Vejprty,tel.: +420 739 066 379, fax: +420 226 015 995, e-mail: info@infoklinovec.cz

Lyžařský areál Loučná - v příjemné prostředí najdou zázemí především rodiny s malými i většími dětmi, začínající lyžaři i středně pokročilý. Areál nabízí 2 vleky a 3 upravované sjezdovky s umělým zasněžovánímWeb: 

Ski areál Klínovec - nabízí 4 lanovky, 7 vleků a 27 km sjezdovek. Pro snowboardisty je v areálu připraven snowpark s mnoha neustále upravovanými překážkami a skoky. Rodiny s dětmi jistě ocení dětský vlek. Pro běžkaře je v okolí areálu upravováno 30 km běžeckých trasWeb: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Loučná pod Klínovcem. Web: www.offtrack.cz/cs

Letecký pohled na Loučnou pod KlínovcemLetecký pohled na Loučnou pod Klínovcem
Letecký pohled na Loučnou pod Klínovcem
Loučná pod KlínovcemLoučná pod Klínovcem
Loučná pod Klínovcem
Starý hraniční kámenStarý hraniční kámen
Starý hraniční kámen
Fotografie uživatelů
Klínovec
Klínovec
Výhled z rozhledny na Klínovci
Krušné hory - Klínovec
Na Klínovci
Loučná pod Klínovcem
Z rozhledny / 1
Zimní pohádka I
Klínovec
Klínovec rozhledna
Klínovec