Server České hory  Poloha a dosažitelnost

Františkov leží na vedlejším severojižním tahu spojujícím města Hanušovice a Jeseník. Do Hanušovic lze dojet od Šumperka, Svitav nebo Ústí nad Orlicí. V Hanušovicích je třeba odbočit na Jindřichov (Brannou, Jeseník). Za obcí Jindřichov jeďte stále po hlavní (E369) podél říčky Branná a železniční trati. Před železničním přejezdem je odbočka doprava do Františkova, na které byste měli vidět náš reklamní poutač! Bezplatné parkoviště je 50m pod spodní stanicí vleku.

  Vybavení a služby

Nový lyžařský areál Vás zve na příjemné lyžování v klidném prostředí. Nabízíme nejen skvělé lyžařské podmínky, ale i zázemí pro své návštěvníky. X-park Františkov skvěle doplňuje zavedená centra Petříkov a Ramzová.

Ideální terén a zázemí pro rodiny s dětmi - dvojkotva s bubínkem a dětský vlek nekonečné lano s pevnými kotvičkami – 2 sjezdovky - 500 m a 600 m - jsou dosněžovány dvěma sněhovými děly Sufag a pravidelně upravovány speciálním strojem na úpravu svahu, osvětlení pro večerní lyžování. Provoz denně od 9:00 do 21:00 hodin (večerní lyžování od 17:00 hod.), bezproblémové parkování 50 m od vleku zdarma.

K dispozici občerstvení, bufet, posezení u zastřešeného krbového ohniště, odpočívárna s dětským koutkem a televizí, půjčování skútrů, kluziště, ubytování přímo v areálu. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Zpět


TOPlist
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Online kamery Jeseníky
Předpověď počasí, online kamery
  Sněhové zpravodajství
Jeseníky
Stav sněhu v lyžařských střediscích