TOPlist

Ski areál Boží Dar - Neklid

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Skiareal Boží Dar – Neklid leží v Krušných horách na hranicích s Německem. Svou polohou 125 km od Prahy, 110 km od Plzně, 50 km od Chomutova a 25 km od Karlových Varů je výborně dostupný.
Vybavení a služby
Skiareál Neklid je do roku 2018 propojen sjezdovkami se skiareálem Klínovec. Vznikl tak největší lyžařsky propojený skiareál v České republice.

Na své si zde přijdou jak děti a začátečníci, tak i zkušení lyžaři a snowboardisté. Dětem a začátečníkům slouží mírný svah „ za Prahou“. Vyznavači carvingu a nejen ti si přijdou na své, na širokých 1 200 m dlouhých sjezdovkách Moser a Karásek. Snowboardistům a freeskierům nabízí středisko snowpark se spoustou denně upravovaných překážek různých obtížností. Přepravní kapacita je po zprovoznění třísedačkové lanovky dostatečná, jezdí se téměř bez čekání ve frontách.

Areál nabízí dvě možnosti parkování. Buď nechat vozidlo na BD na parkovišti u ČS PHM a na Neklid dojet přibližovacím vlekem „za Prahou“. Nebo dojet až na parkoviště Neklid, které leží přímo u výstupní stanice sedačkové lanovky. Parkování je pro návštěvníky skiareálu v obou případech zdarma.

Návštěvníkům jsou k dispozici dva samoobslužné dvoumístné vleky (kotvy), dva jednomístné vleky (pomy) a třímístná sedačková lanovka. Přímo v areálu se nachází dětský lyžařský koutek s lanovým vlekem a pohádkovými figurkami. Zde je pod dozorem školených instruktorů provozovaná lyžařská škola i pro ty nejmenší. Přímo ve skiareálu i v jeho těsné blízkosti se nachází několik dalších lyžařských a snowboardových škol a půjčoven lyžařského a snowboardového vybavení. Nově zde je k dispozici boardercrossová trať.

Návštěvníci areálu se mohou občerstvit v restauracích Rumburak a Moser nebo v mobilním bufetu ne sjezdovce Karásek.