PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

VN Vranov - koupaliště

Kvalita vody:  voda vhodná ke koupání. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 09.09.2023
Vodní nádrž Vranov, někdy zvaná jako Moravský Jadran, byla vybudována na řece Dyji v blízkosti městečka Vranov nad Dyjí. Přehrada slouží vedle energetických a vodárenských úkolů také k rekreaci. Rekreační střediska se koncentrují do okolí Vranova nad Dyjí, Bítova a Podhradí nad Dyjí. Přehrada patří mezi nejteplejší přehrady v České republice.

Obec: Vranov nad Dyjí

Druh: Přehrada

Vybavenost: Kolem přehradního jezera jsou písečné a travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody. Je tady dostatek stromů, které umožňují skrytí se před slunečními paprsky. Kolem přehrady je celá řada kampů, restaurací, občerstvení, nechybí tady ani WC, sprchy, převlékárny. Příznivci aktivního odpočinku zde naleznou volejbalové hřiště, pingpongové stoly, tobogán, vodní trampolínu, půjčovnu loděk, vodních šlapadel a sportovních potřeb, dětská hřiště, aj. Velmi příznivé podmínky poskytuje přehrada také vyznavačům dalších vodních sportů (např. windsurfing, jachting, rybolov). Na přehradě byla obnovena lodní přeprava s 5 přístavišti po délce přehrady.

Informace o vodní nádrži - Web: 

Kemp Vranovská pláž - Web: 

Kvalita vody ke koupání v dalších místech oblasti - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě VN Vranov - koupaliště. Web: www.offtrack.cz/cs

VN Vranov - koupalištěVN Vranov - koupaliště
VN Vranov - koupalištěVN Vranov - koupaliště