PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Kovalovice - koupaliště

Kvalita vody:  voda vhodná ke koupání. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 09.09.2023
Koupací biotop je součástí sportovně relaxačního areálu umístěného v údolí Kovalovického potoka zvané Potočiny. Hlavní výhodou biotopu oproti klasickému koupališti je to, že se při provozu nepoužívá chemie. Využívá se biologické funkce rostlin, takže je ekologický. Přírodní koupací biotop tvoří hlavní koupací část (52 x 26 m), která je spojena s potokem se čtyřmi čistícími lagunami. Bazén nepravidelného elipsového tvaru o rozměrech 55 × 36 m tvoří mělčí část pro neplavce s hloubkou 0 -1 m vyloženou oblázky přecházející v plaveckou část s hloubkou 3 - 4,2 m.

Obec: Kovalovice

Druh: Přírodní biotop

Vybavenost: Kolem biotopu jsou travnaté pláže. Ke vstupu do vodní plochy slouží dřevěná mola a schůdky z kamenných desek. Pro děti je připravené dětské brouzdaliště s vodním hřibem.V areálu je možné využít hřiště na plážový volejbal, multifunkční hřiště s umělým povrchem na tenis, basketbal, volejbal, nohejbal, minigolf, apod. Nechybí tady ani občerstvení, restaurace, hygienické zařízení, převlékárny.

Otevírací doba: Provozní doba červen, červenec, srpen. Otevřeno denně od 10.00 do 20.00 hod (červenec, srpen).

Ceník: Vstup za poplatek.

Informace o koupališti - Web: 

Kvalita vody ke koupání v dalších místech oblasti - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kovalovice - koupaliště. Web: www.offtrack.cz/cs