PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

VN Brno - koupaliště

Kvalita vody:  zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody. Zdroj: KHS
Informace o kvalitě vody přestaly být aktualizovány 09.09.2023
Brněnská přehrada byla vybudována na řece Svratce a nachází se severozápadě od města. Je největším a nejvyhledávanějším rekreačním střediskem města Brna. Velká vodní plocha je vhodná pro jachting a jiné druhy sportů s výjimkou provozování motorových lodí, což je zde zakázáno. Centrem přehrady je přístaviště s přilehlými plážemi na Rakovci. Mezi další místa patří Rokle, Kozí horka, na druhém břehu je to hlavně Osada a Sokolské koupaliště.

Město: Brno

Druh: Přehrada

Vybavenost: Břehy přehrady jsou velmi rozmanité, od louček plážového charakteru až po nepřístupné skalnaté srázy. Nechybí tady speciální pláže pro děti a neplavce. Hlavní nudapláž se nachází u přístaviště lodí na Osadě. V blízkosti přehrady jsou kempy a rekreačních oblasti. Téměř u všech přístavišť od hráze až po Rokli jsou rozmístěny letní restaurace, zahrádky a dětská hřiště. Nechybí tady místa pro aktivní odpočinek. Lodní doprava je v rámci plavební sezóny na přehradě v provozu od jara do podzimu.

Stránky vodní nádrže - Web: 

Kvalita vody ke koupání v dalších místech oblasti - Web: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě VN Brno - koupaliště. Web: www.offtrack.cz/cs