PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Kroměříž

Kroměříž je městskou památkovou rezervací, která je od roku 1998 zapsaná do seznamu chráněných památek UNESCO. Ve městě naleznete několik pamětihodností. Mezi ty přírodní patří Květná zahrada, která byla vybudována v 17. století architekty Luchesem a Tencallou. Rozkládá se na 16 ha a zajímavostí je 244 m dlouhá galerie antických soch, nad níž se nachází na pilířích vyvýšená cesta. V geometrickém středu zahrady se nachází rotunda s bohatou uměleckou výzdobou. V centru města naleznete Regentský dům se sgrafity pocházejícími z konce 16. století. Nejvýznamnější památkou je Arcibiskupský zámek, v němž se nachází obrazárna se slavným Tizianovým obrazem „Apollon a Marsyas“, zámecká knihovna a hudební archiv. Za návštěvu stojí i stálá expozice v Biskupské mincovně nebo Kostel svatého Jana Křtitele.

Turistický portál města - Web: 

Turistické informační centrum - Velké náměstí 115, 767 01 Kroměříž, tel.: 573 321 408, mob.: 777 671 116, infocentrum@mesto-kromeriz.cz

Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži - jsou právem zařazeny mezi památky UNESCO. Zámek je pozoruhodným komplexem historických sálů, knihoven, unikátního hudebního archivu a obrazárny, která patří mezi nejhodnotnější kolekce svého druhu v celosvětovém měřítku. Také Květná zahrada je architektonicky a historicky nejcennější památkou ve městě, nemá ve světě srovnání. Podzámecká zahrada naopak představuje romantický park. Velkým zážitkem je výstup po 206 schodech na ochoz 84 m vysoké zámecké věže, která nabízí překrásné výhledyWeb: 

Muzeum Kroměřížska - nabízí stálé expozice Příroda a člověk, Historie ukrytá pod dlažbou města a především Památník Maxe Švabinského. Umělecký vývoj tohoto významného českého malíře a grafika minulého století je prezentován v šesti sálechWeb: 

Sportovní areál letního koupaliště Bajda - nabízí svým návštěvníkům 50 m bazén s osmi drahami. V části pro neplavce je klouzačka a poblíž i brouzdaliště pro nejmenší. Kousek od bazénu jsou 2 hřiště na plážový volejbal a 3 hřiště na nohejbal či volejbalWeb: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Kroměříž. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Kroměříž, Květná zahrada
Toulky po Kroměříži
Toulky po Kroměříži
Kroměříž - zámek
Kroměříž - Velkénáměstí
Kroměříž - Velké náměstí
Kroměříž - Květná zahrada
Kroměříž - zámek
Kroměříž - Květná zahrada
Kroměříž - zámek
Kroměříž - zámek
Kroměříž - Květná zahrada

Virtuální prohlídky serveru Virtuální prohlídky serveru
Arcibiskupský zámek - pohled z věže
Arcibiskupský zámek - pohled z věže
Kroměříž - Sněmovní náměstí
Kroměříž - Sněmovní náměstí
Kroměříž - Velké náměstí
Kroměříž - Velké náměstí