PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Buchlovice

Městečko Buchlovice se rozkládá pod jihovýchodními vrcholky Chřibů.

Dominantou obce je barokní zámecký areál se zahradou. Zámek je chráněný jako národní kulturní památka. Buchlovická zahrada představuje jednu z našich nejvýznamnějších památek historické zeleně a náleží k reprezentativní zámecké architektuře. Severozápadně od obce se tyčí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Součástí Buchlovic jsou také Sirné lázně Leopoldov na Smraďavce, které se nacházejí v malebném údolí Chřibů. Přírodní, minerální sirná voda má velmi příznivé léčivé účinky na onemocnění revmatologické, neurologické, ortopedické a kožní.

Buchlovice jsou jednou z bran do Chřibů, výchozím místem turistických stezek i cyklotras. Severním směrem vedou trasy k již zmiňovanému hradu Buchlov. V blízkosti hradu stojí kaple svaté Barbory a kolem ní je oblast přírodní památky Barborka, kterou tvoří stará dubová bučina s řadou pískovcových skalisek. Východně od Barborky se rozkládá ještě přírodní památka Břestecká skála, která představuje členité pískovcové skály ukryté v lesním porostu. Severozápadním směrem se nad obcí zvedá kopec Holý vrch. Kolem vrcholku byla vyhlášena oblast přírodní rezervace Holý kopec, kterou tvoří přirozený porost bučiny karpatského typu. Jižním směrem od obce Buchlovice je vybudovaná malá, nenápadná vodní nádrž Nad Sovinem. Tady uprostřed lesů můžete rybařit, oddávat se vodním sportům, plavání, nebo vyrážet na kole do okolí. Milovníci koní se mohou vydat na ranč Nevada, kde můžete nejen napást své oči při pohledu na krásné hřebce a klisny, ale také si s nimi vyjet na projížďku.

Ani v zimě se zde jistě nudit nebudete. Nabízí se totiž možnost navštívit některou z nedalekých lyžařských sjezdovek. Mezi ty nejoblíbenější patří lyžařská sjezdovka na Stupavě, sjezdovka na Břestku nebo v Osvětimamy.

Buchlovice - oficiální stránkyWeb: 

Turistické informační centrum - nám. Svobody 24, 687 08 Buchlovice, tel.: 572 595 996, 573 902 240, e-mail: tic@buchlovice.cz

Muzeum Podhradí - nachází se v budově bývalých Panských mlatů. Muzejní expozice prezentuje Buchlovice, další obce mikroregionu Buchlov a partnerské obce Buchlovic. Součástí budovy je i Turistické informační centrum.

Státní zámek Buchlovice - patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Celý barokní komplex se skládá ze dvou zámeckých budov a rozsáhlého parku. K parku přiléhá zámecké zahradnictví a malá zoologická zahradaWeb: 

Hrad Buchlov - stojí na stejnojmenném kopci v Chřibech nad Buchlovicemi. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury. Hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. stoletíWeb: 

Lyžařské středisko Stupava - moderní příměstské lyžařské centrum. Lyžaři si mohou vybrat jednu z pěti sjezdovek, z nichž dvě jsou červené a tři modré. V areálu se nachází dětský park, půjčovna a kvalitní servis lyží a snowboardů, lyžařská škola a snowboardová školaWeb: 

Lyžařský areál Břestek - nachází se v blízkosti chatové oblasti za obcí Břestek u fotbalového stadionu. Sjezdovka je dostatečně široká s mírným sklonem a je vhodná především pro začátečníky, mírně pokročilé lyžaře, seniory a dětiWeb: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Buchlovice. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Buchlovický zámek
Hrad Buchlov
náměstí Buchlovice
Zámek BUCHLOVICE
zámek Buchlovice
Buchlovice
Hrad Buchlov
Hrad Buchlov