Vzdělávací středisko s ubytováním Zámecká Sýpka

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Zámecká Sýpka se nachází ve spodní části areálu děčínského zámku, nedaleko Masarykova náměstí v Děčíně I. Podstatná část objektu slouží k ubytování studentů a pedagogů obou fakult a účastníků kurzů a školení organizovaných ve spolupráci s FD ČVUT. Zbývající volná ubytovací kapacita je nabízena k běžnému hotelovému ubytování.
Vybavení a služby
Zámecká Sýpka nabízí ubytování ve zrekonstruované zámecké sýpce. Celková kapacita 90 lůžek, 2-6lůžkové pokoje (5x2, 9x3, 8x4, 3x5 a 1x6 lůžek). V nabídce jsou 2 typy pokojů - buňkového a mezonetového typu. Buňkové se skládají ze 2 až 3 pokojů, které sdílí kuchyňku (linka, mikrovlnka, lednice, dvojvařič, bez nádobí), sprchu a toaletu. Mezonetové pokoje mají vlastní kuchyňku (linka, mikrovlnka, lednice, dvojvařič, bez nádobí), sprchu a toaletu. Ložnice se obvykle nachází v horním patře. K pronájmu je možné využít 2 konferenční sály s audiovizuální technikou (zpětná projekce, videokonference).

Pobyt s domácím zvířetem: Není možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V blízkosti je dostatek restauračních zařízení, bank a plavecký areál. Poloha tohoto objektu je velmi vhodná jako výchozí bod pro turistické výlety do okolí Děčína a to jak pěšky, tak i na kole nebo veřejnými dopravními prostředky a to v rámci příhraniční dopravy za zlevněné jízdné. K nejznámějším turistickým cílům patří oblast Tiských stěn, Děčínského Sněžníku, Bukové hory, Národního parku České Švýcarsko (Hřensko, Jetřichovické stěny), Benešova nad Ploučnicí (zámek), České Kamenice (Poutní kaple Panny Marie), skanzen v Zubrnicích, Jiřetín pod Jedlovou se zříceninou hradu Tolštejna a dalších. Nelze ani opominout možnost výletů do příhraniční části Saského Švýcarska, Pirny, Drážďan a Königstein. Přímo ve městě Děčín je možné navštívit zámek a v něm umístěné expozice, Oblastní muzeum s trvalou expozicí lodní dopravy a zoologickou zahradu na Pastýřské stěně. Za shlédnutí rovněž stojí některý z barokních kostelů a budova synagogy.
TOPlist