Záhořovo Lože

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion leží v klidné lokalitě na západním okraji Horní Plané, s výhledem na Lipenské jezero a hraniční masiv s vrcholy Plechý, Hraničník a Smrčina (Hochficht). K nejbižším obchodům a restauracím na náměstí dojdete za 5 minut, na pláž a k přívozu za 15 minut, na železniční stanici a autobusovou zastávku 10 minut. Do Horní Plané můžete přijet vlakem (trať České Budějovice - Volary), autobusem (přímá spojení do Prahy a Českého Krumlova)nebo autem: Z Prahy 188km, z Českých Budějovic 52km, z Plzně 155km. Z Horní Plané do lyžařského areálu Hochficht dojedete za 50 min. (38km), do skiareálu Lipno za 30 min. (26km).
Vybavení a služby
Nabízíme ubytování ve dvooulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením a rodinných apartmánech s vlastním kuch. koutem. Jedno apartmá má bezbariérový přístup. Pro hosty bez kuchyňky na pokoji je k dispozici kuchyňský kout ve společenské místnosti, kde se také podávají snídaně. Provoz penzionu je celoroční, parkování je na pozemku před domem, kola a lyže jsou uschovány uvnitř domu. Ze společenské místnosti je přístup na terasu a přilehlý pozemek (louka)s dětským hřištěm, ohništěm a trampolínou. Snídaně podáváme ve společenské místnosti, po dohodě s hosty můžeme zajistit večeře v místní restauraci. V zimním období nabízíme balíček služeb "Hochficht", který zahrnuje ubytování se snídaní, večeři v místní restauraci, 5-ti denní skipas do areálu Hochficht (po-pá), dopravu skibusem, masáž. Nestojíte o dopravu či večeře? Upravíme Vám balíček na přání. V celém objektu je WI-FI free.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Horní Planá je tradičním letoviskem pro milovnky turistiky, cykloturistiky a vodních sportů. Na místní pláž a k přívozu dojdete za 15 minut. Vyhledávané turistické cíle jsou: Schwanzenberský plavebná kanál, kostel v Zadní Zvonkové, nejvýše položený český hrad Vítkův kámen, Plešné jezero. Pro milovníky in-line bruslí jsou zde tři trasy s minimálním převýšením a odpovídajícím povrchem: Nová stezka vedoucí podél břehu Lipenské nádrže z Horní Plané do Nové Pece (10km), nebo podél horního toku Vltavy z Nové pece do Stožce (18km), a nebo Frymburský okruh přes hráz přehrady (18km). O víkendech je pro pěší turisty a cyklisty zpřístupněn vojenský výcvikový prostor Boletice s novou rozhlednou na Knížecím stolci. Z hradů a zámků stojí za vidění Vítkův Hrádek (36km), Český Krumlov (30km), Hluboká n. Vltavou (60km), Rožmberk (35km). V zimně na Vás čekají upravené svahy skiareálu Lipno (26km, Frymburk (19km) a Hochficht (AT, 38km), ledová dráha na Lipenském jezeře (nástupní místa v Horní Plané, Frymburku a Lipně nad Vltavou) a upravené běžecké tratě podél ledové dráhy, v okolí Horní Plané, Frymburka a Moldaubliku (AT, 27km). Nejbližší aquaparky jsou ve Frymburku (18km) a Waldkirchenu (D, 72km).
TOPlist