Záhořovo Lože

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Penzion leží v klidné lokalitě na západním okraji Horní Plané, s výhledem na Lipenské jezero a hraniční masiv s vrcholy Plechý, Hraničník a Smrčina (Hochficht). K nejbižším obchodům a restauracím na náměstí dojdete za 5 minut, na pláž a k přívozu za 15 minut, na železniční stanici a autobusovou zastávku 10 minut. Do Horní Plané můžete přijet vlakem (trať České Budějovice - Volary), autobusem (přímá spojení do Prahy a Českého Krumlova)nebo autem: Z Prahy 188km, z Českých Budějovic 52km, z Plzně 155km. Z Horní Plané do lyžařského areálu Hochficht dojedete za 50 min. (38km), do skiareálu Lipno za 30 min. (26km).
Vybavení a služby
Nabízíme ubytování ve dvooulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením a rodinných apartmánech s vlastním kuch. koutem. Jedno apartmá má bezbariérový přístup. Pro hosty bez kuchyňky na pokoji je k dispozici kuchyňský kout ve společenské místnosti, kde se také podávají snídaně. Provoz penzionu je celoroční, parkování je na pozemku před domem, kola a lyže jsou uschovány uvnitř domu. Ze společenské místnosti je přístup na terasu a přilehlý pozemek (louka)s dětským hřištěm, ohništěm a trampolínou. Snídaně podáváme ve společenské místnosti, po dohodě s hosty můžeme zajistit večeře v místní restauraci. V zimním období nabízíme balíček služeb "Hochficht", který zahrnuje ubytování se snídaní, večeři v místní restauraci, 5-ti denní skipas do areálu Hochficht (po-pá), dopravu skibusem, masáž. Nestojíte o dopravu či večeře? Upravíme Vám balíček na přání. V celém objektu je WI-FI free.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Horní Planá je tradičním letoviskem pro milovnky turistiky, cykloturistiky a vodních sportů. Na místní pláž a k přívozu dojdete za 15 minut. Vyhledávané turistické cíle jsou: Schwanzenberský plavebná kanál, kostel v Zadní Zvonkové, nejvýše položený český hrad Vítkův kámen, Plešné jezero. Pro milovníky in-line bruslí jsou zde tři trasy s minimálním převýšením a odpovídajícím povrchem: Nová stezka vedoucí podél břehu Lipenské nádrže z Horní Plané do Nové Pece (10km), nebo podél horního toku Vltavy z Nové pece do Stožce (18km), a nebo Frymburský okruh přes hráz přehrady (18km). O víkendech je pro pěší turisty a cyklisty zpřístupněn vojenský výcvikový prostor Boletice s novou rozhlednou na Knížecím stolci. Z hradů a zámků stojí za vidění Vítkův Hrádek (36km), Český Krumlov (30km), Hluboká n. Vltavou (60km), Rožmberk (35km). V zimně na Vás čekají upravené svahy skiareálu Lipno (26km, Frymburk (19km) a Hochficht (AT, 38km), ledová dráha na Lipenském jezeře (nástupní místa v Horní Plané, Frymburku a Lipně nad Vltavou) a upravené běžecké tratě podél ledové dráhy, v okolí Horní Plané, Frymburka a Moldaubliku (AT, 27km). Nejbližší aquaparky jsou ve Frymburku (18km) a Waldkirchenu (D, 72km).
TOPlist
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz