Poloha a dosažitelnost

Wellness penzion s restaurací „BALNIKA“ se nachází v klidné části města Mikulášovice v severních Čechách. Město Mikulášovice leží na úpatí vrchu Tanečnice s nadmořskou výškou 597m, kde se nachází i stejnojmenná rozhledna. Jedná se o nejseverněji položenou rozhlednu v ČR. Hranice města se dotýkají národních parků České a Saské Švýcarsko i CHKO Labské pískovce. Autobusová zastávka je vzdálena 80m od penzionu, vlakové nádraží Mikulášovice dolní nádraží asi 1km. Dopravu z vlakového nádraží na přání zajistíme. Pro navigaci zadejte GPS souřadnice 50°58'38"N, 14°20'51"E. Penzion leží cca 80m od silnice vedoucí z hraničního přechodu Sebnitz - Dolní Poustevna vzdáleného cca 5km směr Brtníky, Krásná Lípa.

  Vybavení a služby

Nabízíme ubytování v osmi pokojích s celkovou kapacitou dvacet lůžek. Jedná se o pět dvoulůžkových, dva třílůžkové a jeden čtyřlůžkový pokoj. Každý pokoj má sociální zařízení(WC, sprcha, umyvadlo). Dva pokoje jsou bezbariérové. Celý penzion má bezdrátové WiFi připojení k internetu. Naše restaurace nabízí možnost celodenního stravování. Pro ubytované je možné poskytnout snídaně, polopenzi i plnou penzi za výhodné ceny. Přineseme vám snídani i do postele. Zajistíme pro vás oslavy, rauty, svatební hostiny, v letních měsících můžete využít posezení na terase, grilování i party stany na oslavy. V penzionu poskytujeme několik typů masáží, různé druhy zábalů a v současné době pro vás připravujeme saunu, infra saunu, whirpool vanu, přísadové koupele a pivní lázeň. Možnost využít tenisový i volejbalový kurt, pronájem sportovní haly, fotbalového hřiště i lanového centra. V zimě je zajištěna doprava do lyžařských areálů Jedlová, Rybniště i Sebnitz. Garážování kol a motorek. Máme salonek (20míst).

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Okolí nabízí mnoho možností pro milovníky sportu, kultury i přírodních krás. Národní parky České a Saské Švýcyrsko, CHKO Labské pískovce i CHKO Lužické hory jsou zárukou nádherných přírodních scenérií. Návštěva Loretánské kaple, Křížového vrchu, vojenské povnosti Königstein či zámku Ramenau jistě potěší zájemce o historii. Mikulášovické přírodní koupaliště, přehadní nádrž na Křinici případně další koupaliště v Německu jsou příjemným osvěžením v letních měsících. Pro milovníky cyklistiky jsou k dispozici dobře značené trasy propojené mezi Českou republikou a Německem. V zimním období jsou v okolí lyžařské areály Jedlová, Rybniště i Sebnitz. Vyznavači přírodních tras pro běžkové lyžování si jistě také vyberou.

Zpět


TOPlist
  Wellnes penzion Balnika Mikulášovice
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Wellnes penzion Balnika
Ceník ubytování a stravování