Vinický dvůr - Poloha, Služby, Okolí

Vinický dvůr

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Vinický dvůr se nachází na polosamotě v osadě Výnězda, na jižním svahu pod lesem ve výšce 760 m n.m. na území přírodního parku Poluška, v malebném lesnatém kraji mezi Kaplicí (5km) a Českým Krumlovem (18km). Příjezd je od Českých Budějovic po silnici E 55, u Kaplice odbočit vpravo směr Omlenice, Omlenička a v Omleničce na návsi kolem kostela prudce do kopce (značka sněhové řetězy), po 0,5 km kamenný kříž, u něj odbočka vpravo - směrovka Výnězda a Vinický dvůr už pod lesem vidíte . Parkování před objektem.
Vybavení a služby
Vedle ubytování nabízíme také wellness relaxační program i jednotlivé terapie - aromaterapeutické a reflexní masáže, fyzioterapie, manikura a pedikura, sauna. Stravování - domácí kuchyně (snídaně či polopenze), možnost večerního posezení v původní stylové světnici. Na Vinickém dvoře jsou k dispozici dvě samostatná apartmá s plně vybavenou kuchyňkou - chladnička, rychlovarná konvice, el.dvouvařič, mikrovlná trouba. Každé apartmá má vlastní vchod, koupelnu s WC. Dále jsou zde k dispozici tři pokoje. Vytápění apartmá je centrální. V prostranství dvora je příjemné posezení, dětský koutek a malý venkovní bazén, možnost uschování kol.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
Koupání- koupaliště Kaplice (5km), bazény - Č. Krumlov (18km), Č. Budějovice (29km), Třeboň (45km), vodní sporty - přehrada Lipno (31km), možnost zapůjčení lodí na Vltavě - Č. Krumlov, Zl. Koruna (20km), Vyšší Brod (25km), jízda na koni - Alp. chalupa(3km), možnost výletů do Rakouska - přechod Dolní Dvořiště (13km), houbaření, rybaření (Vltava, Malše), hrady a zámky (např. Rožmberk, Č. Krumlov, Třeboň, Hluboká, Dívčí Kámen, kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna), Novohradské hory (turisticky málo objevené, velmi vhodné pro cyklistické výlety). Rozhledna s hvězdárnou na Kleti (sedačková lanovka z Krasetína). V zimním období romantické běžkování v Novohradských horách i v bezprostředním okolí, lyžařská střediska Kramolín (31km), Sternstein (35km - na rakouské straně Šumavy), dosažitelnost alpských lyžařských středisek (např. Hinterstoder).
TOPlist