Ubytování F

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Naše ubytování se nachází v Malé Morávce, která je nástupním místem do oblasti Hrubého Jeseníku. V roce 1995 se stala vesnickou památkovou zónou. Součástí obce je ves Karlov pod Pradědem, který je největším rekreačním střediskem Jeseníků s velkým množstvím lyžařských vleků vhodných jak pro začátečníky tak pro pokročilé.
Vybavení a služby
Hostům jsou k dispozici 3 pokoje s vlastním sociálním zařízením (na každý pokoj se vejde max 5 osob). K rekreaci si lze pronajmout celou kapacitu (pro skupinu lidí) nebo jen jednotlivé pokoje. Ve společenské místnosti jejíž součástí je i kuchyňský kout je hostům k dispozici televize se satelitem a videem, šipky (automat). Na požádání zapůjčíme zdarma deskové a společenské hry. Parkování je možné přímo u bytování na našem vlastním parkovišti (pro hosty samozřejmě zdarma). Pro příjemné strávení letního večera je k dispozici venkovní posezení s krbem. Zdarma zapůjčíme - kuželky, petanque, badminton, míč. STRAVOVÁNÍ: Hosté si vaří sami. K užití jsou 2 kuchyňské kouty. Každý pokoj má k dispozici svou skříňku s kuchyňským nádobím. Kuchyňské spotřebiče jsou pro všechny pokoje společné: elektrické sporáky, mikrovlná trouba, překapávač, rychlovarné konvice, 2 lednice. V případě zájmu zajistíme stravování v sousedním rekreačním zařízení (možnost objednávky snídaní, polopenze nebo plné penze). Asi 50m a 100m od objektu se nachází restaurace Kopřivná a Brans, kde je příjemné posezení s možností objednání snídaní, polopenze i plné penze.
Rekreace a služby v okolí
MALÁ MORÁVKA: spolu s Karlovem patří k největším rekreačním, turistickým a lyžařským střediskům v Jeseníkách. Z obce vedou turistické cesty do nejkrásnějších koutů Hrubého Jeseníku s překrásnými botanickými lokalitami. V obci je 65 chráněných dřevěných roubenek. V okolí se těžila železná ruda, proto zde kdysi vznikly hutě, hamry a v milířích se pálilo dřevěné uhlí. NĚKTERÉ TURISTICK0 ZAJÍMAVOSTI V MALÉ MORÁVCE: Schindlerova stodola, kaple na Kapličkovém vrchu (expozice hornictví a archeologických vykopávek), kostel Nejsvětější Trojice.
TOPlist