Poloha a dosažitelnost

Areál je vzdálený od zimního střediska Tanvaldský Špičák 150m, polohově vedle Obecního úřadu. Ideální ubytování pro zimní i letní rekreaci. Ski-areál Tanvaldský Špičák uspokojí lyžaře začátečníky stejně jako náročné sjezdaře. Příjemný je však i pobyt v letním období, kdy lze užívat klidu a čistého horského prostředí s možností horské turistiky i cykloturistiky. Albrechtice jsou dostupné kromě dopravy osobním autem, také veřejnou dopravou - autobusem, vlakem.

  Vybavení a služby

Domeček má 4 pokoje, 2 menší pro 2 až 3 osoby a 2 větší s kapacitou pro 6 osob. Jak v přízemí tak v podkroví je kuchyňský kout pro přípravu stravy s vybavením - mikrovlnná trouba, varná konvice, dvouplotýnkový vařič a dřez s teplou vodou. Přízemí i podkroví je vybaveno TV. V přízemí je koupelna s WC a dále samostané WC. Je tu velký odkládací prostor pro lyže i kola. V podkroví je koupelna se sprchovým koutem a WC. Ve zděnné vilce jsou 2 aparmány, každý se 3 pokoji (2x 3 lůžka, 1x rozkládací gauč pro 2 osoby), samostanou kuchyní a koupelnou s WC. Velká předsíň slouží zároveň jako odkládací prostor pro lyže a kola.

  Rekreace a služby v okolí

Kulturní a společenský život lze hledat v nedalekých centrech Tanvald, Jablonec nad Nisou a Liberec. Zajímavá místa jsou: Harrachov , Sychrov - zámek, Frýdlant - hrad, Jablonec - muzeum skla, Liberec - ZOO, Babylon, Ještěd. Vedle turistických procházek na rozhledny v blízkém okolí např.: Štěpánka, Špičák, Černá Studnice aj. můžete se oddávat sběru lesních plodů a houbaření. Další zajímavá místa v okolí jsou: mauzoleum Johanna Schowanka, Protržená přehrada (kulturní památka), Kaplička Panny Marie, koňská stezka (délka 25km). V létě rovněž můžete využít koupaliště v Tanvaldu - přírodní koupaliště (4km), Jablonci - krytý bazén (6km), Liberci - koupaliště, krytý bazén (17km).

Zpět


TOPlist
  Ubytovací areál Jumbico Albrechtice v J. H.
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  Ubytovací areál Jumbico
Ceník ubytování a stravování