Poloha a dosažitelnost

Housenka se nachází v centru Českého Ráje, v obci Klokočí asi 7km od Turnova, na klidném místě v blízkosti lesa. Umístění penzionu je ideální pro pěší výlety a cykloturistiku. Naším hlavním cílem je nabídnout příjemné ubytování pro rodiny s dětmi, pro které jsme naši Housenku zrekonstruovali a pro které jsme připravili spousty her, hraček a sportovního náčiní. Celková kapacita Housenky je 28 dospělých osob (v zásobě jsou přistýlky pro zvláště velké party, čímž je možné kapacitu navýšit na 30 pevných lůžek ... naše osobní zkušenost je, že 20 dospěláků a 20 dětí se v poklidu vejde). Novinkou roku 2014 je přestavba podkroví na velký pokoj s šesti pevnými lůžky (je zde nižší strop a tak je prostor vhodný pro děti). Kapacita je tak navýšená na 30 pevných lůžek. Chalupu pronajímáme vždy jen pro jednu partu a jako celek.

  Vybavení a služby

Housenka je nově zrekonstruovaná. Má dvě stavebně oddělené a samostatné části, které pracovně nazýváme Chalupa a Chaloupka, které mají společnou zahradu, lezeckou stěnu pro děti, trampolínu, pískoviště, dětské hřiště (housenku), infrasaunu a krytou hernu (ping - pong). Hosté mají k dispozici venkovní ohniště s posezením, gril, krytou a otevřenou terasu. Parkování u objektu. V sezóně a o víkendech staví u penzionu turistický autobus, který provádí rozvoz a svoz turistů a cyklistů po celém Českém Ráji. Rádi pomůžeme s organizací Vašich sportovních aktivit v regionu pomocí partnerských organizací. Pro letošní rok jsme připravili novinku ve formě bazénu 5,5 na 3,5 metru.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě  Rekreace a služby v okolí

Hrady: Hrad Kost je jedním z nejkrásnějších, největších a nejzachovalejších hradů v Čechách. Byl založen ve 14.století na samostatné pískovcové skále v místě mezi třemi močálovými údolími a rybníky. Nejpevnější částí hradu je hlavní tzv. Bílá věž, který má nepravidelnou lichoběžníkovou základnu, proto z určitého místa můžeme spatřit všechny její čtyři hrany najednou. Prohlédnout si můžeme většinu hradního areálu, velmi atraktivní je černá kuchyně s bohatým vybavením. dále: Drábské světničky, Trosky, Frýdštejn, Rotštejn, Valdštejn, Valečov... • Zámky: Sychrov: národní kulturní památka. Zámek Sychrov je perlou regionu Český ráj a patří k nejnavštěvovanějším objektům v Čechách. Původně poplužní dvůr získal po Bílé hoře Albrecht z Valdštejna. K zámku patří rozsáhlý anglický park s exotickými dřevinami. Bohaté zámecké interiéry můžeme navštívit v několika okruzích. Za prohlídku stojí největší sbírka francouzského portrétního malíře ve střední Evropě - Rohanská galerie. Dále: Humprecht

Zpět


TOPlist
  U Housenky Klokočí
Hlavní strana objektu
  Počasí na horách
Předpovědi počasí pro celou ČR
  U Housenky
Ceník ubytování a stravování