PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
České hory » Český Ráj » Klokočské skály

Klokočské skály

Klokočské skály (Klokočky) je přírodní rezervace SV od Turnova mezi obcemi Rohliny, Chutnovka a Klokočí. Rezervace byla především zřízena k ochraně křídových pískovcových skalních útvarů, zbytků reliktního boru, lesního ekosystému skal, puklin a roklí. Klokočské skály jsou významnou přírodní dominantou severní části CHKO Český ráj. Součástí rezervace je i jeskyně Postojná.

Na okraji přírodní rezervace Klokočské skály se nachází romantická zřícenina hradu Rotštejn.

Do Klokočských skal se lze dostat po žlutém turistické značce z Turnova (pouze pro pěší, zákaz vjezdu cyklistům) nebo po červené turistické značce navazující na Zlatou stezku Českého ráje. Parkování je možné pot hradem Rotštejn (omezené), v Loktuši, v Klokočí u autobusové zastávky, případně v Záholicích.

Pro snadnější orientaci návštěvníků byly v rezervaci instalovány trojjazyčné Informační tabule. Texty a rytiny jsou dílem Občanského sdružení Ochrana Klokočských skal. Na celém území přírodní rezervace je zakázáno rozdělávat ohně, vstupovat mimo značené turistické stezky.

Občanské sdružení Ochrana Klokočských skal - stránky občanského sdružení pro ochranu přírodní rezervace Klokočské skály a záchranu hradu RotštejnWeb: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Klokočské skály. Web: www.offtrack.cz/cs

Fotografie uživatelů
Otvírání rozhledny Hamštejn
z Klokočských skal
Na Klokočských skalách
Klokočské průchody
Husův pomník
Klokočské skály
Klokočské skály - krásné výhledy.
Výhled z Klokočských skal na Kozákov.
Klokočské skály
Skalní hrad Rotštejn
Betlémské skály
Okno do Českého ráje