TOPlist

U Alenky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Horská chata "U Alenky" se nachází na úpatí Tanvaldského Špičáku v těsné blízkosti Skiarena Špičák (ze sjezdovky na lyžích až do chalupy). Polohu chaty a blízké okolí především ocení milovníci jak zimního tak i letního aktivního odpočinku s možností následné relaxace na chatě. Dosažitelnost autem přes Jablonec nad Nisou, směr Tanvald a ve Smržovce odbočit doleva na Albrechtice v Jiz.horách. Nejbližší vlaková zastávka Tanvaldský Špičák (1km) na trati Smržovka - Josefův důl. Autobusová zastávka je přímo v Albrechticích (200m).
Vybavení a služby
Horská chata "U Alenky" nabízí vedle účelně vybavených pokojů, řadu společných prostor. Ve dvou moderně vybavených kuchyní má každý pokoj svoji lednici a skřínku s nádobím. Ve velké společenské místnosti se nachází vybavený barový pult s pivní pípou (po dohodě můžeme zajistit pivo či nealko dle nabídky). Vedle baru se nachází jídelna s TV a DVD. Po celém objektu je možnost připojení k WIFI. Na chatě je k dispozici herna se stolním fotbálkem, ping-pong, kulečník nebo el.šipky. Součástí chaty je prostorná sušárna. K zajištění bezpečnosti vašeho sportovního vybavení slouží uzamykatelná lyžárna a podzemní garáž pro uložení kol nebo motorek. Auta parkují přímo u chalupy.Na pozemku přímo u chaty je volejbalové hřiště, Ruské kuželky, velká trampolína a pískoviště. Součástí pozemku je louka, kde lze provozovat řadu sportovních aktivit pro které vám zapůjčíme různé sportovní vybavení. NOVINKA - koupací sud, který může být v provozu v létě, v zimě, teplota vody dle "koupáků". Výborný relax po sportovním výkonu. Koupací sud pro 8 osob a je s výhledem do okolí. Letní večery můžete trávit venku u ohniště, které je vybaveno pro grilování, rožnění nebo vaření na otevřeném ohni.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Zima - v těsné blízkosti se nachází Ski areál Tanvaldský Špičák (4-sedačková lanovka + 8 vleků) popř. v nedalekém okolí najdete sjezdovky na Severáku (7km), snowpark v Rejdicích (9km) nebo v Harachově (16km). Pro běžkaře je tu možnost napojení na Jizerskou magistrálu. Pro milovníky koupání je aguapark v Jablonci nad Nisou (14km) nebo Babylon v Liberci (25km). Léto - v okolí je řada cyklistických tratí různého stupně obtížnosti. Pro milovníky pěší turistiky je zde velké množství tras, které vás dovedou do krásného prostředí Jizerských hor s možností poznat místní zajímavosti (rozhledny, přehrady, sklářské usedlosti ap.). Pro zpestření pobytu můžete navštívit bobové dráhy v Janově (12km) nebo v Harrachově (16km), přírodní koupaliště v Josefově Dole (2km), v Lučanech (8km) nebo v Tanvaldě (5km), svést se na koních v Jiřetíně (2km), zahrát tenis v Desné (5km) nebo v Jiřetíně (2km). Blízké okolí chaty je předurčeno též náruživým houbařům a sběratelům lesních plodů.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz