Turistická chata - Poloha, Služby, Okolí

Turistická chata

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Objekt se nachází v Rokytnici nad Jizerou, části Studenov, v nadmořské výšce cca 900 mnm. Turistická chata je umístěna na jižní stráni s krásným výhledem do údolí a na okolní či méně okolní kopce(Vlčí vrch, Žalý, Strážník, Vysoké nad Jizerou). Turistická chata leží na žluté turistické trase zhruba 200m od vrcholu Studenova, kde se prochází trasa Krkonošské magistrály (cca 2km Harrachov, 2km Čertova Hora, 2,5km Ručičky, 6km Dvoračky). Poloha chaty je ideální pro hřebenové túry, ale i jízdu na kole, či běžkování a lyžování v zimě. K chatě lze v létě dojet přímo autem. V zimě, jelikož příjezdové cesty protínají sjezdovky, se nelze k objektu dostat autem. Po dohodě je doprava zavazadel možná skútrem/rolbou. Nebo lze si vyvozit zavazadla vlekem.
Vybavení a služby
V Turistické chatě je 28 lůžek, WC + sprchy, velká společenská místnost - světnice. V této místnosti je plně vybavená kuchyň se sporákem, lednicí a kachlovými kamny, stoly, židle a dětský koutek. K dispozici je přes letní období malý gril či je možnost využít venkovní ohniště. Chováme tu ovečky a kozy, takže je tu k vidění i nějaká ta fauna, pokud se nepodaří zahlédnout srnku v lese.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
V zimě sjezdové lyžování přímo u objektu, běžky po cca 200m začíná magistrála. Pokud byste chtěli zkusit sjezdovky v Harrachově, tak stačí jít cca 200m na rozcestí Studenov a odtamtud lze dojet přímo na sjezdovky. Možnost využití sauny v některém z hotelů v Harrachově či Rokytnici nad Jizerou. V létě lze podnikat tůry či horskou cyklistiku. V Harrachově se nachází 300 let stará sklárna či Mumlavský vodopád, bobová dráha, Vertical park atd. Pro milovníky turistiky je tu možnost výletu na Paseky nad Jizerou, na Dvoračky či k Prameni Labi a Sněžným jamám.
TOPlist