Sokolí Hnízdo - Poloha, Služby, Okolí

Sokolí Hnízdo

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Těm z Vás, kdo jste obdařeni dobrou pamětí, jistě něco název Rampuše připomíná, již K. Poláček se o této malebné vísce, která se nachází 610m n.m., ve svahovém údolí s potůčkem v Podorlické pahorkatině, 8,5km od Rychnova zmiňoval v románu Bylo nás pět, vždyť služka u Bajzových se jmenovala Rampepurda. Zasadit Rampuši do turistických souřadnic, není žádný problém - souřadnice WGS-84: severní šířka 50° 11´ 57.00¨, východní délka 16° 20´ 51.00¨. Jistě nám dáte za pravdu, že nejen název Rampuše je téměř pohádkový a možná právě on napomohl tomu, že já, má žena Alenka a naše děti jsme si tuto vísku zamilovali natolik, že jsme si zde koupili rekreační chalupu. Jelikož jsme Vám romanticky založeným, jednotlivcům či mladým párům, městem znavené střední generaci, i Vám dříve narozeným chtěli dopřát nevšední zážitky, které Vám mohou Orlické hory bezpochyby nabídnout, rozhodli jsme se v roce 2002, že naši chalupu přestavíme na rodinný penzion s restaurací, kde zaženete žízeň a zasytíte žaludek, výbornou domácí kuchyní.
Vybavení a služby
V podkrovních prostorách jsme vybudovali útulné 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. K našemu penzionu náleží i soukromý rybníček, kde můžete od časného jitra rybařit, poté se vydejte do nedalekého lesa na houby a borůvky. Za slunných dnů si jistě rádi posedíte na venkovní terase, odkud uvidíte na své ratolesti hrající se na přírodním dřevěném hřišti či pískovišti. Hned vedle zmiňovaného "dětského ráje" je ekofarma, kde se prohánějí kůzlátka a ovečky. K dispozici máte i sportovní hřiště, rádi Vám zapůjčíme míč či jiné sportovní nářadí, ale i jízdní kola – Orlické hory jsou vhodné i pro dětskou turistiku.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Během toulek krajinou Vás za srdíčko chytí překrásné přírodní scenérie, ale i různé pamětihodnosti. A po takové tůře je ideální navštívit relaxační centrum. Díváte-li se rádi na svět z koňského hřbetu i toto přání Vám bude splněno – v nedalekém statku probíhá výuka jízdy na koni. Zdatnější si mohou vyjet na vyjížďku po zdejším okolí i samostatně. A když sluníčko zapadne za hory, je tu další lákadlo – tajemné hvězdné nebe, příjemné posezení u otevřeného ohně a chutná pečínka rovnou z grilu. V zimních měsících, kdy je země přikrytá peřinou sněhu a v Orlických horách vládne Rampušák, můžete lyžovat v blízkých ski areálech, nebo protáhnout tělo na běžkách. Zapadnete-li ve sněhu cestou k nám, nepropadejte panice, máme traktor Zetor, kterým Vás z vánice rádi vytáhneme. Ať už si vyjedete na výlet v jakémkoliv ročním období, na kolech či lyžích, rádi pro Vás kamkoliv přijedeme či Vás odvezeme firemním mikrobusem VW T 5.
TOPlist