Sokolí Hnízdo

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Těm z Vás, kdo jste obdařeni dobrou pamětí, jistě něco název Rampuše připomíná, již K. Poláček se o této malebné vísce, která se nachází 610m n.m., ve svahovém údolí s potůčkem v Podorlické pahorkatině, 8,5km od Rychnova zmiňoval v románu Bylo nás pět, vždyť služka u Bajzových se jmenovala Rampepurda. Zasadit Rampuši do turistických souřadnic, není žádný problém - souřadnice WGS-84: severní šířka 50° 11´ 57.00¨, východní délka 16° 20´ 51.00¨. Jistě nám dáte za pravdu, že nejen název Rampuše je téměř pohádkový a možná právě on napomohl tomu, že já, má žena Alenka a naše děti jsme si tuto vísku zamilovali natolik, že jsme si zde koupili rekreační chalupu. Jelikož jsme Vám romanticky založeným, jednotlivcům či mladým párům, městem znavené střední generaci, i Vám dříve narozeným chtěli dopřát nevšední zážitky, které Vám mohou Orlické hory bezpochyby nabídnout, rozhodli jsme se v roce 2002, že naši chalupu přestavíme na rodinný penzion s restaurací, kde zaženete žízeň a zasytíte žaludek, výbornou domácí kuchyní.
Vybavení a služby
V podkrovních prostorách jsme vybudovali útulné 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. K našemu penzionu náleží i soukromý rybníček, kde můžete od časného jitra rybařit, poté se vydejte do nedalekého lesa na houby a borůvky. Za slunných dnů si jistě rádi posedíte na venkovní terase, odkud uvidíte na své ratolesti hrající se na přírodním dřevěném hřišti či pískovišti. Hned vedle zmiňovaného "dětského ráje" je ekofarma, kde se prohánějí kůzlátka a ovečky. K dispozici máte i sportovní hřiště, rádi Vám zapůjčíme míč či jiné sportovní nářadí, ale i jízdní kola – Orlické hory jsou vhodné i pro dětskou turistiku.

Pobyt s domácím zvířetem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
Během toulek krajinou Vás za srdíčko chytí překrásné přírodní scenérie, ale i různé pamětihodnosti. A po takové tůře je ideální navštívit relaxační centrum. Díváte-li se rádi na svět z koňského hřbetu i toto přání Vám bude splněno – v nedalekém statku probíhá výuka jízdy na koni. Zdatnější si mohou vyjet na vyjížďku po zdejším okolí i samostatně. A když sluníčko zapadne za hory, je tu další lákadlo – tajemné hvězdné nebe, příjemné posezení u otevřeného ohně a chutná pečínka rovnou z grilu. V zimních měsících, kdy je země přikrytá peřinou sněhu a v Orlických horách vládne Rampušák, můžete lyžovat v blízkých ski areálech, nebo protáhnout tělo na běžkách. Zapadnete-li ve sněhu cestou k nám, nepropadejte panice, máme traktor Zetor, kterým Vás z vánice rádi vytáhneme. Ať už si vyjedete na výlet v jakémkoliv ročním období, na kolech či lyžích, rádi pro Vás kamkoliv přijedeme či Vás odvezeme firemním mikrobusem VW T 5.
TOPlist
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz