Schwarzenberská myslivna - Poloha, Služby, Okolí

Schwarzenberská myslivna

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Budova stojí v chráněné krajinné oblasti Šumavy na méně frekventovaném úpatí Boubína kilometr od vesnice Včelná pod Boubínem (malé vísky, kde se však nachází největší evropské muzeum žehliček). V řídce zabydleném okolí se potkávají hluboké hvozdy a průzračné potoky, v nedalekém lese je největší jelení obora Šumavy. Okolí představuje ojedinělou oázu klidu. Od centra Vimperka je Schwarzenberská myslivna vzdálena cca 10 kilometrů. V její blízkosti je řada historických památek, které jsou spojeny se zlatou érou Pošumaví - zlato se zde rýžovalo již od dob keltského osidlování, císař Karel IV. tu nechal později zbudovat nejvýše položený hrad v Česku Kašperk. Nedaleké Prachatice nesou přezdívku „perla na zlaté stezce“ ...
Vybavení a služby
11 dvou až třílůžkových pokojů v nadstandardním vybavení s vlastním sociálním zařízením a kuchyní a velkoplošným obývacím prostorem společným vždy dvěma pokojům. Oddělená společenská a jídelní místnost s krbem o rozloze téměř 100 metrů čtverečních. Parkování na upraveném prostoru zahrady pro cca 15 aut. Základem budovy je někdejší myslivna rodu Schwarzenbergů postavená na počátku 19. století při vytvoření polesí Včelná, v osmdesátých letech minulého století k ní byla přistavena obytná část pro potřeby podnikové rekreace, dnes je celý komplex po rozsáhlé a velkorysé rekonstrukci (kolaudace na podzim 2006) a nabízí nadstandardní zázemí (velké pokoje s televizory, luxusní koupelny, obýváky s krby, nábytek z masivního dřeva) v jedinečném prostředí. Myslivna je ideální pro samostatné páry či rodiny, které dávají přednost soukromí a jde jim o nerušenou dovolenou. Na přání klientů je ale možné zajistit stravování od polopenze (snídaně a večeře) až po plnou penzi (snídaně, oběd, večeře, nápoje po celý den). Pro větší společnost i rauty či večerní program. Uzamykatelné uskladnění sportovního náčiní (lyží, kol, etc.).
Rekreace a služby v okolí
Základní vlastností budovy je ojedinělá flexibilita – rekonstrukce byla vedena s cílem vytvořit kvalitní zázemí pro turisty hledající odpočinek v netknuté přírodě, i pro top managementy a vedení firem a jejich podnikové konference a školení v klidném prostředí, které zaručuje stoprocentní koncentraci. Společenská místnost umožňuje pořádat jednání či pracovní obědy a večeře až pro třicet lidí. Ubytovací prostory lze obývat jako velkorysé jednolůžkové pokoje, standardní dvojlůžkové pokoje, či propojit po dvou až třech jako rodinné apartmány pro čtyři až sedm lidí. Okolí nabízí široké možnosti turistiky, sezónních aktivit (sběr hub, cyklistika, běžkaření), v nedalekém Vimperku a Prachaticích řadu restaurací a atraktivních míst (historické památky, bazény, herny). Lyžování na Zadově, v Nových Hutích, na Kubově Huti.
TOPlist