Schwarzenberská myslivna

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Budova stojí v chráněné krajinné oblasti Šumavy na méně frekventovaném úpatí Boubína kilometr od vesnice Včelná pod Boubínem (malé vísky, kde se však nachází největší evropské muzeum žehliček). V řídce zabydleném okolí se potkávají hluboké hvozdy a průzračné potoky, v nedalekém lese je největší jelení obora Šumavy. Okolí představuje ojedinělou oázu klidu. Od centra Vimperka je Schwarzenberská myslivna vzdálena cca 10 kilometrů. V její blízkosti je řada historických památek, které jsou spojeny se zlatou érou Pošumaví - zlato se zde rýžovalo již od dob keltského osidlování, císař Karel IV. tu nechal později zbudovat nejvýše položený hrad v Česku Kašperk. Nedaleké Prachatice nesou přezdívku „perla na zlaté stezce“ ...
Vybavení a služby
11 dvou až třílůžkových pokojů v nadstandardním vybavení s vlastním sociálním zařízením a kuchyní a velkoplošným obývacím prostorem společným vždy dvěma pokojům. Oddělená společenská a jídelní místnost s krbem o rozloze téměř 100 metrů čtverečních. Parkování na upraveném prostoru zahrady pro cca 15 aut. Základem budovy je někdejší myslivna rodu Schwarzenbergů postavená na počátku 19. století při vytvoření polesí Včelná, v osmdesátých letech minulého století k ní byla přistavena obytná část pro potřeby podnikové rekreace, dnes je celý komplex po rozsáhlé a velkorysé rekonstrukci (kolaudace na podzim 2006) a nabízí nadstandardní zázemí (velké pokoje s televizory, luxusní koupelny, obýváky s krby, nábytek z masivního dřeva) v jedinečném prostředí. Myslivna je ideální pro samostatné páry či rodiny, které dávají přednost soukromí a jde jim o nerušenou dovolenou. Na přání klientů je ale možné zajistit stravování od polopenze (snídaně a večeře) až po plnou penzi (snídaně, oběd, večeře, nápoje po celý den). Pro větší společnost i rauty či večerní program. Uzamykatelné uskladnění sportovního náčiní (lyží, kol, etc.).
Rekreace a služby v okolí
Základní vlastností budovy je ojedinělá flexibilita – rekonstrukce byla vedena s cílem vytvořit kvalitní zázemí pro turisty hledající odpočinek v netknuté přírodě, i pro top managementy a vedení firem a jejich podnikové konference a školení v klidném prostředí, které zaručuje stoprocentní koncentraci. Společenská místnost umožňuje pořádat jednání či pracovní obědy a večeře až pro třicet lidí. Ubytovací prostory lze obývat jako velkorysé jednolůžkové pokoje, standardní dvojlůžkové pokoje, či propojit po dvou až třech jako rodinné apartmány pro čtyři až sedm lidí. Okolí nabízí široké možnosti turistiky, sezónních aktivit (sběr hub, cyklistika, běžkaření), v nedalekém Vimperku a Prachaticích řadu restaurací a atraktivních míst (historické památky, bazény, herny). Lyžování na Zadově, v Nových Hutích, na Kubově Huti.
TOPlist
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 19 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz