PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Roubenka Adélka s rozhlednou Liborka - pronájem

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Roubenka se nachází v idylickém kraji Jizerských hor, Krkonoš a Českého ráje na úpatí Černostudničního hřebene a Muchova, kde působil duch Jizerských hor Muhu, a to na nedalekém skalním útvaru Muchov. Je to 3 km od textilního města Tanvald, 13 km od bižuterního města Jablonec nad Nisou a 110 km od hlavního města Prahy.
Vybavení a služby
Roubenka "Adélka" s rozhledničkou "Liborka" byly postaveny v letech 2006 až 2008 na základech a kamenné podezdívce bývalé hospodářské stodoly z roku kolem 1900, která přináležela k chalupě "Týlinka". Roubenka "Adélka" s rozhledničkou "Liborka" slouží návštěvníkům, kteří chtějí odpočívat a nabírat nové síly, jenž se pyšní na rozhraní Krkonoš, Jizerských hor a Českého ráje - tyto překrásné partie naší země, lze po dohodě s majitelem shlédnout z této rozhledničky - z výšky 691,885 m n. m. .Těm návštěvníkům, kterým bude přát počasí, se naskytne i pohled na nejvyšší horu naší země - Sněžku. Pro osvěžení slouží vyhřívaný zapuštěný zahradní bazén "Žížalka" o rozměrech 6x3x1,5 m, který je hned pod roubenkou, či hřiště o rozměru 6x16 m, na kterém je možno hrát nejrůznější kolektivní sporty a hry. Roubenka slouží pro odpočinek až sedmi návštěvníkům. V roubence se nachází chodbička na přezutí a odložení lyží do držáků na lyže. Touto chodbičkou se vchází dovnitř. V přízemí se nachází obytná společenská místnost s kuchyní pro 7 osob. Vybavení je v dřevěném stylovém provedení. Nachází se zde: dřevěný věšák na oděv, šatní skříň, dřevěná rohová lavice, selské židle, lednice s minimrazákem, myčka nádobí, kuchyňský dřez s odkapávačem, elektrický sporák se sklokeramickou varnou deskou a el. troubou, police, automatická pračka, mikrovlnka, kávovar, varná konvice. V přízemí se nachází koupelna s boxem, WC a umyvadlo. Po dřevěných schodech vystoupáte do prvního patra, kde je další malá společenská místnost se sedačkou a stolečkem, kde je možnost přistýlky. Zde se nachází další koupelna s vanou a umyvadlem. Vedle této koupelny je další WC a umyvadlo. V pravé části prvního patra jsou dva pokoje pro čtyři až šest osob. V pokojích jsou dřevěné stylové postele s nočními stolky. Kouření povoleno na vyhraněném místě. Domácí zvíře povoleno po dohodě za poplatek. Po dohodě s majitelem lze z prvního patra přes druhé patro vystoupat až na rozhledničku, kterou lze v noci rozsvítit, pokochat se krajinou a rozhlédnout se do kraje. U domu je uzamykatelné parkoviště pro tři osobní auta, další parkoviště je 50 m u silnice, také pro tři osobní auta. Pro děti je zde připravené dětské pískoviště a dřevěná prolézačka s houpačkou a lanovým žebříkem. Pro posezení zde slouží pergola a ohniště s grilovacím roštem. V letních měsících slouží k osvěžení vyhřívaný tepelným čerpadlem oválný bazén o rozměru 6x3x1,5 m, u kterého je zahradní sušák na prádlo. Pro náduživé sportovce je připraveno 50 m vzdálené minihřiště o rozměru 6x16 m s volejbalovými tyčemi na různé kolektivní sporty, pro cyklisty dřevěné držáky na kola. Sáně a jízdní kola je možné uložit do sousedního objektu - chalupy "Týlinka". Parkování, voda, koupání v bazénu, užívání minihřiště, rady kam a kdy na výlet a do jakých hospod ZDARMA. Rozhlednička "Liborka" (po dohodě s majitelem možnost shlédnout okolí vesnice, část polských a českých Krkonoš se Sněžkou, část Českého ráje a Bozkovsko). Pro děti je k dispozici trampolína.

Pobyt se psem: Je možný
Rekreace a služby v okolí
SPORT: značené turistické trasy a cyklotrasy, sjezdovky, upravené běžecké trasy, bobová dráha, rozhledny, jizerskohorské přehrady, každoroční sportovní akce - Jizerská 50, Muchovman, pochod a cyklo tour Jablonecké rozhledny a další. KULTURA A DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci n.N., Bozkovské jeskyně, zábavní centrum Babylon v Liberci, hrad Navarov, sklářské muzeum a Pivovar Novosad v Harrachově a další. Bezprostředně poblíž se nalézají skalní útvary Buchta, Muchov, Rozpůlenka, skalní vyhlídka Terezínka, Šulíkova skála a rozhledna Černá Studnice. Banka 3 km Tanvald, Bankomat 3 km Tanvald, Pošta 3 km Tanvald, Obchod 0,8 km Velké Hamry, Vlaková zastávka 3 km Velké Hamry, Autobusová zastávka 0,2 km, Tenisové kurty 1 km Velké Hamry, Squash 13 km Jablonec nad Nisou, Koupaliště 3 km Tanvald. Krytý bazén 13 km Jablonec nad Nisou, Golf 3 km Velké Hamry, Bowling 3 km Velké Hamry, Fitness 3 km Velké Hamry, Sjezdové tratě 3 km Zásada, Běžecké tratě v místě, Půjčovna kol 3 km Tanvald, Půjčovna lyží 3 km Zásada.
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější? Proč jsou naše servery nejlevnější? ZOBRAZIT ZAVŘÍT X
Proč je ubytování na našich serverech nejlevnější?
 • Vždy jen jedna nabídka a bez provizeNeporovnáváme ceny z množství rezervačních stránek, ale nabízíme vždy jen jednu jedinou nabídku a to tu bez provize!
 • Ubytovatelé sami vytváří obsah svých prezentacíNabídka a cena jsou vždy zadány přímo ubytovatelem, včetně určení slev a termínů last minute.
 • Ceny jsou určeny přímo VámUbytovatelé nemusí ceny uměle přizpůsobovat požadavkům bookovacího serveru, slevového portálu nebo jiného zprostředkovatele.
 • Nejnižší možná cenaV případě, že byste náhodou nalezli na jiných stránkách nižší cenu než na tomto serveru, pak ubytovatele jednoduše požádejte o pobyt za takovou cenu (pokud prezentuje na bookovacích serverech nižší cenu, pak se mu taková cena vyplatí i s provizí a zde se mu vyplatí dvojnásob).

  Vždy v komunikaci s ubytovatelem uvádějte, že jde o poptávku přes server České hory.
 • Důvěryhodná česká značkaServer České hory funguje již od roku 1999, založen byl českou společností eProgress s.r.o. sídlící v Liberci.
 • Široký výběr ubytováníServery společnosti eProgress s.r.o. zastupují dnes více než 17 tisíc ubytovacích kapacit v českých horách, na Slovensku, v Chorvatsku, v Alpách nebo Itálii.
 • Přímá komunikace host - ubytovatelSpolečnost eProgress s.r.o. patří v Evropské Unii k předním propagátorům přímého kontaktu mezi hostem a ubytovatelem - ubytování bez provize.
 • Finančně nenáročná propagaceProvozovatelé ubytovacích zařízení hradí pouze 1x ročně malý poplatek zajišťující provoz a rozvoj serveru a jeho služeb.
 • Přehledné stránky s vysokou návštěvnostíZa 22 let existence serveru České hory vznikly moderní, uživatelsky přívětivé stránky, které obslouží každý den tisíce uživatelů (žádní operátoři, žádní zbyteční zprostředkovatelé mezi Vámi a ubytovatelem).
Pojďte s námi vytvářet lepší server, kde se setkávají ubytovatelé přímo s hosty.
Máme vizi, máme výsledky a Vaše zpětná reakce nás zajímá.

Napište nám Vaše podněty a zkušenosti na info@ceskehory.cz